آخرین اخبار
تلفیق علم و مهارت بهترین راهکار برای ورود جوانان استان بوشهر به بازار کار است
نماینده مردم دیر،کنگان ،جم عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت به سمت ایجاد اشتغال تنها از گذرگاه مهارت آموزی و توجه ویژه به این آموزش‌ها محقق خواهد شد.

به گزارش نشریه دریاکنار و نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، حجت الاسلام موسی احمدی در نشست با رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان ،اظهار داشت: ارائه آموزش های مهارتی توسط این سازمان راهکاری اساسی برای کاهش مشکلات کشور و استان بوشهر در حوزه اشتغال است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

وی با اشاره به باور عمیق قلبی خود به نقش مهم و اثرگذار آموزش‌های مهارتی در بهبود وضعیت اشتغال و کسب و کار در استان بوشهر،افزود: با همکاری و تعامل سایر دستگاه‌های اجرایی در سطح استان می‌توان نهایت بهره برداری از آموزش‌های مهارتی را در جهت توسعه اقتصادی کشور و استان بوشهر برد.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ مهارت آموزی در سطح جامعه به ویژه در میان جوانان، و جویندگان کار، عنوان کرد: متأسفانه فرهنگ پشت میز نشینی به عنوان فرهنگ غالب در بین جوانان رسوخ پیدا کرده که همین امر باعث غفلت این قشر از جامعه نسبت به آموزش‌های مهارتی شده است که می‌طلبد دستگاه‌های اجرایی ذیربط در کنار اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در جهت تحقق این مهم گام بردارند.

نماینده مردم دیر،کنگان ،جم عسلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت عظیم اشتغال در جنوب استان بوشهر منشاء بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در حوزه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را بیکاری عنوان کرد و افزود: مهارت آموزی نیازمند ترویج است که این امر با همکاری بخش خصوصی و شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصاد یانرژی پارس محقق خواهد شد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کنگان نیز توجه به آموزش‌های اثربخش و کارآمد با نگاه به نیاز بازار کار را از جمله اهداف پیش‌روی در سال‌جاری برشمرد و اظهار داشت: نگاه توسعه‌ای و تخصصی در جهت هدفمندسازی آموزش‌های مهارتی در سطح استان شکل گرفته و امیدواریم با حمایت همه جانبه مسئولان، شاهد بهره‌مندی مردم از برکات خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در این حوزه باشیم.

رضا لیراوی دیلمی به افتتاح فاز نخست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیر در هفته دولت سال جاری اشاره کرد و افزود: متأسفانه امروزه بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده از داشتن مهارت و حرفه محروم هستند و همین عامل، باعث بالا رفتن آمار بیکاری در استان و بویژه شهرستان های جنوبی شده که امیدورایم با راه اندازی مراکز تخصصی صنایع دریایی و گاز در شهرستانی دیر و عسلویه شاهد توسعه مهارت آموزی و استقبال جوانان در این حوزه ها باشیم .

وی از صنعت نفت و گاز به عنوان یک ظرفیت بسیار عظیم برای توسعه استان و خصوصا شهرستان های جنوبی یاد کرد و گفت: کسب و کارهای خصوصی در صورتی می‌توانند از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند که مهارت آموزی، ویژه نیروی انسانی خود را در دستور کار قرار دهند تا از این طریق زمینه‌های لازم برای ارائه خدمات به صنایع مختلف بخصوص نفت و گاز، فراهم گردد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان خواستار حمایت ویژه از حوزه مهارت آموزی شد و تصریح کرد: سیاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای مدیریت محلی آموزش ها و برنامه ریزی متناسب با ظرفیت هاي هر منطقه است که آموزش مهارت بر اساس ظرفیت های جنوب استان توسعه خواهد یافت.

نویسنده خبر : آیدا عالی پور
شناسه خبر : 1924
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/HmWqu2
برچسب ها تلفیق علم و مهارت بازارکار جوانان نشریه دریاکنار

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
بالا