آخرین اخبار

فرهنگی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از کسب رتبه برتر این استان در طرح مطالعه عمومی تفسیر قرآن کریم از حیث آمار شرکت‌کننده و برندگان در سطح کشور خبر داد.

💢نخستین پویش فرهنگی تولید محتوای مجازی آغاز بکار کرد

نخستین پویش فرهنگی تولید محتوای فضای مجازی استان بوشهر با عنوان "خاک خورشید" آغاز بکار کرد.

اعلام آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان هنرکارت

بیش از 83 هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور برای دریافت هنرکارت ثبت نام کرده اند و کمک هزینه بیکاری ایام کرونا برای بیش از 60 هزار نفر از اعضا واریز شده است.از زمان اعلام فراخوان صندوق برای ثبت نام اعضا در سامانه هنرکارت، تاکنون 83 هزار و 509 نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور برای دریافت هنرکارت ثبت نام کرده اند که از این تعداد 62 هزار و 233نفر عضو صندوق اعتباری هنر و 21 هزار و 276 نفر فاقد عضویت هستند. برای 97 درصد ثبت نام کنندگان واجد شرایط (بیش از 60 هزار نفر) افتتاح حساب انجام و هنرمندانی که دارای نشان درجه یک هنری بوده مبلغ ۵۰ میلیون ریال و برای سایر اعضای صندوق مبلغ ۱۵ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه بیکاری ایام کرونا به حساب «هنر کارت» آنها واریز شد.
💢مسابقات قرآنی «جام» ویژه ماه رمضان، از سیمای مرکز بوشهر پخش می‌شود مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در نشست کارگروه تخصصی قرآن کریم از برگزاری یک دوره مسابقات قرآنی در رشته تلاوت تحقیق در ماه رمضان خبر داد.
💢برگزاری نخستین نمایشگاه «ایدا»؛ اولین ربات هنرمند جهان اولین ربات هنرمند جهان، «ایدا»، نخستین نمایشگاه هنری خود را در موزه طراحی لندن برگزار می‌کند.
💢بیست و پنجمین آزمون المپیاد علمی کشور آغاز شد بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور با رقابت هزار و ۶۷۷ برگزیده در ۱۰ دانشگاه کشور آغاز شد.
💢رتبه‌بندی معلمان در بهار ۱۴۰۰ معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبارات رتبه‌بندی معلمان باید در بودجه لحاظ شود، گفت: امیدواریم در بهار ۱۴۰۰ رتبه‌بندی را به معلمان هدیه دهیم.
💢نخستین جلسه شورای پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر برگزار شد به منظور تبیین راهبردهای پژوهشی اداره کل در محور تبلیغ دین، نخستین جلسه شورای پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر برگزار شد.
شوخی شوخی، با مطبوعات هم شوخی یکی از مواردی که التهاب خانواده مطبوعات را در روزهای گذشته افزایش داد، مصوباتی بود که هیأت وزیران در قالب آئین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) را تصویب و به شماره ۱۳۶۱۵۹/ ت ۵۵۲۸۹ ه مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ ابلاغ کردند، که از جمله مهمترین مفاد این مصوبه می‌توان به بهره گیری از امضای الکترونیکی، انجام معاملات و انتشار فراخوان‌ها بر بستر ستاد و بالطبع حذف کاغذ و رویه‌های سنتی و موازی و همچنین حذف آگهی روزنامه برای مزایده‌ها و مناقصه‌ها اشاره داشت. که بر اساس ماده ۱۳ این تصویب نامه، دستگاه‌های مشمول سامانه مکلفند با انجام معاملات در بستر این سامانه، از انجام معامله ذیل قوانین، دستورالعمل‌ها و آئین نامه مرتبط به صورت کاغذی اجتناب کنند و مدعی شدند مطابق بررسی‌های انجام شده بهره برداری از قابلیت تجهیز اسناد الکترونیکی به امضای الکترونیکی (اسناد پیشنهاد پاکت‌های ب و ج) برای امور اجرایی و نظارتی و نیز حذف کاغذ و رویه‌های سنتی و موازی، منجر به حذف حدود یک میلیارد برگ کاغذ و ۱۵۰ هزار مراجعه
💢"جایزه ویژه عباس ریاضی کرمانی" به دکتر علی باقری بردی از دانشگاه خلیج فارس و دکتر اکرم الیاس پور اهدا شد. همزمان با افتتاحیه کنفرانس سالانه ریاضی ایران در دانشگاه کاشان، روز دوشنبه مورخ 27 بهمن ماه سال 1399 "جایزه ویژه عباس ریاضی کرمانی"، به دکتر علی باقری‌بردی عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس و دکتر اکرم الیاس‌پور دانش آموخته این دانشگاه اهدا شد.
بالا