آخرین اخبار

فرهنگی

در آئینی از تمبر "بوشهر پایتخت مهارت‌ آموزی انرژی کشور" با حضور استاندار،نمایندگان مجلس ومدیران کل دستگاه های اجرایی در جلسه شورای مهارت آموزی و برنامه ریزی استان بوشهر رونمایی شد.

💢اساتید و مربیان قرآنی بوشهر محور برنامه‌ریزی و فعالیت‌های قرآنی، برای تحقق پایتخت قرآنی کشور باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، بر محوریت اساتید و مربیان قرآنی بوشهر در برنامه‌ریزی و فعالیت‌های قرآنی، برای تحقق پایتخت قرآنی کشور تأکید کرد.

💢عملیات اجرایی ساختمان دانشکده کسب و کار و اقتصاد دانشگاه خلیج فارس با حضور مسئولین وزارت عتف آغاز شد

دکترعبدالمجید مصلح روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۰.۲.۱۶ از آغاز عملیات اجرایی دانشکده کسب و کار و اقتصاد خبر داد.
💢برگزاری نمایشگاه مجازی بین‌المللی عکس با محوریت استان بوشهر نمایشگاه بین‌المللی مجازی عکس از جاذبه‌های گردشگری جنوب کشور با محوریت استان بوشهر، با همکاری سازمان مردم نهاد راه آبی ابریشم در سایت رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا برگزار شد.
💢مهارت آموزي بيش از 3 هزار نفر آسيب ديده و درمعرض آسيب هاي اجتماعي در استان بوشهر مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و افراد در معرض آسيب هاي اجتماعي با همکاري معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري و بهزيستي استان بوشهر در سال 1399 صورت گرفته است.
💢کارگران رکن توسعه و پیشرفت کشور هستند استاندار بوشهر گفت: کارگران رکن توسعه و پیشرفت کشور هستند و در شرایط تحریم و کرونا اجازه ندادند چرخ‌های تولید متوقف و کشور دچار مشکل حاد شود.
💢پوشش درمان کرونا در بیمه تکمیلی فرهنگیان مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به تشریح مزایای بیمه تکمیلی به ویژه در زمان ابتلا به بیماری کرونا پرداخت.
💢پیام فرماندار بوشهر به مناسبت روز شوراها بدون شک یکی از اولویت ها و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی توجه ویژه و خدمت رسانی به روستاییان و عشایر بوده است این مهم به عنوان یکی از راهبردهای اصلی در بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری و همچنین یکی از ماموریت های ویژه تمامی دولت های بعد از انقلاب اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.
پیام تسلیت سردبیر نشریه دریاکنار در پی درگذشت دکتر اله کرم لیراوی (عضو هیات تحریریه نشریه دریاکنار) «یاد و خاطره دکتر لیراوی، همواره جزء جدایی ناپذیری از نشریه دریاکنار و عرصه رسانه و مطبوعات استان می باشد»
💢کتاب مبانی نظری و عملی تزریق گاز از دانشگاه خلیج فارس توسط انتشارات اسپرینگر به چاپ رسید کتاب " مبانی نظری و عملی تزریق گاز" تاليف پروفسور رضا آذین رئيس مركز تحقیقات نفت و گاز (OGRC) دانشگاه خلیج فارس و امین ايزدپناهي دانش‌آموخته دانشگاه خليج فارس و کارشناس مرکز تحقیقات نفت و گاز انتشار يافت. مولفان در اين كتاب در خصوص جنبه های مختلف تزریق گاز از عملیات حفظ فشار تا ازدیاد برداشت نفت (EOR) ، ذخیره سازی گاز زیرزمینی (UGS) و جذب و ذخیره کربن (CCS) به بيان مطالبي مي پردازند. در اين كتاب نویسندگان جزئیات و خصوصیات منحصر به فرد و معیارهای خاصي در خصوص، معادلات موازنه مواد، رفتار فاز، مهندسی مخزن، طراحی خوب، جنبه های عملیاتي، امکانات سطح و مسائل زیست محیطی را بيان مي نمايند.
بالا