آخرین اخبار

سیاسی

هشتمین اجلاسیه رسمی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور اکثریت اعضا و با رعایت ضوابط ستاد ملّی کرونا و دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز به کار کرد.

💢سقف صندوق توسعه ملی از صادرات نفت در بودجه ۱۴۰۰ مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند: سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی تا سقف یک میلیون بشکه در روز و خالص صادرات گاز بیست درصد و مازاد بر یک میلیون بشکه در روز نفت خام و میعانات گازی ۳۸ درصد تعیین شود.بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در دستور کار روز یکشنبه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است و نمایندگان با مقدار سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت در لایحه بودجه موافقت کردند.

💢مجوز سفر ملوانان و شناورهای سفاری از اسکله‌های استان بوشهر صادر شد

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر گفت: در راستای امرار معاش ملوانان با پیگیری‌های مستمر استاندار بوشهر، مجوز سفر سوم شناورهای سفاری استان بوشهر صادر و ملوانان شناورهای سفاری سفر خود را از اسکله‌ها آغاز کردند.
💢تصویب طرح نظارت کارآمد در کمیسیون فرهنگی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح مدل مفهومی نظارت کارآمد در کمیسیون فرهنگی خبر داد.
💢رزمایش دریایی ایران و روسیه در اقیانوس هند رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه با حضور یگان‍های سطحی و پروازی نیروی دریایی ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند آغاز شد.
💢لایحه جدید بودجه ۱۴۰۰ تقدیم مجلس شد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از ارائه لایحه جدید بودجه سال ۱۴۰۰ به مجلس خبر داد.
شفاف سازی عضو شورای شهر برازجان سیده خدیجه حسینی، عضو شورای شهر برازجان در پیامی مهم نکات قابل توجهی را ارائه داشتند.
مهندس پاپری زارعی راهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران شد با حکمی از سوی مسعود شفیعی، محسن پاپری زاعی به عنوان مشاور رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران منصوب شد
پروژه باج خواهی از نمادِ آموزش عالی استان با شفاف سازی نشریه دریاکنار شکست خورد نشریه دریاکنار رسالت خود را به نحو احسنت اجرا نموده و با برملا نمودن صدای باج خواهی، انتشار مطلب انتقادی و جوابیه ی نمادِ آموزش عالی استان، شفاف سازی اذهان عامه مردم استان را نسبت به این موضوع روشن نماید.
افتتاحیه های صوری که شعورِ عامه را قلقلک می دهد سهیلا سلطانی زنگلانی: یکی از مهم ترین اتفاقاتی که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر افزایش می یابد، افتتاحیه پروژه های متعدد در سراسر کشور می باشد، متاسفانه در برخی موارد این مهم مورد سوء استفاده مسئولین استانی قرار می گیرد که شعور جمعی را زیر سوال می برد، بعنوان مثال تازگی خبری تعجب برانگیز منتشر شد با این عنوان که " مجتمع گردشگری درسا با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استاندار و مسوولان استان بوشهر افتتاح شد"
بالا