آخرین اخبار
💢تمبر "بوشهر پایتخت مهارت آموزی انرژی کشور" رونمایی شد
در آئینی از تمبر "بوشهر پایتخت مهارت‌ آموزی انرژی کشور" با حضور استاندار،نمایندگان مجلس ومدیران کل دستگاه های اجرایی در جلسه شورای مهارت آموزی و برنامه ریزی استان بوشهر رونمایی شد.

عبدالمجید دراهکی در این آئین ضمن تقدیر از حمایت های ویژه استاندار بوشهر و مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در جهت راه اندازی مراکز ملی مهارت آموزی نفت،گاز و پتروشیمی دراستان بوشهر ،اظهار داشت: اجرای آموزش‌های ویژه در حوزه انرژی باعث شده استان بوشهر در این حوزه در کشورجایگاه شاخصی داشته باشد و به عنوان پایتخت مهارت آموزی کشور از سوی شورای گسترش سازمان آموزش فنی و حرفه ای انتخاب شود.
وی وجود ظرفیت های عظیم نفت،گاز و پتروشیمی در استان بوشهر را در این انتخاب مهم دانست و افزود: این طرح در شورای گسترش مهارت‌آموزی کشور تصویب شد و بر این اساس ایجاد مرکز ملی گاز کشور در عسلویه و ایجاد مرکز تربیت مربی در حوزه نفت و گاز در شهرستان کنگان در این راستان انجام شده است.
دراهکی ایجاد مرکز مهارت آموزی ویژه صنایع نفت و گاز را از نیاز های مهم این استان برشمرد و بیان کرد: امسال در هفته دولت اولین مرکز ملی مهارت‌آموزی گاز کشور با حمایت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در شهرستان عسلویه افتتاح می‌شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با تاکید بر اینکه آموزش های مهارتی به سمت ظرفیت های اشتغال در استان سوق داده شده است، اضافه کرد: ظرفیت‌های موجود و فعالیت‌های مناسب در استان بوشهر باعث شد که در جریان سفر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور پیشنهاد اهدای عنوان پایلوت پایتخت مهارت‌محوری کشور به اصفهان مطرح شود.
دراهکی با بیان اینکه همه باید در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در سطح استان بوشهر تلاش کنیم،تاکید کرد: بوشهر خاستگاه بسیاری از طرح‌ها و اقدامات سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور بوده و اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای در این راستا از  اولین تمبر مهارت آموزی کشور در حوزه انرژی  رونمایی کرد.
وی، با اشاره به ظرفیت بندری و صنایع دریایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: نخستین مرکز مهارت‌آموزی تخصصی صنایع دریایی و بندری کشور در شهرستان دیر پایه‌گذاری شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به ایجاد مرکز هتل‌داری و بوم‌گردی جنوب کشور در استان بوشهر افزود: مجوز این مرکز صادر شده و تا 5 ماه آینده قابل افتتاح است.
دراهکی از افتتاح مرکز تربیت مربی نفت و گاز در هفته دولت خبر داد و بیان کرد: این مرکز نقش مهمی در مهارت‌آموزی و اشتغال جوانان استان بوشهر در ظرفیت‌های یاد شده دارد.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/a8cGBs
بالا