آخرین اخبار
جام جهانی قطر و فرصت‌های بی‌شمار/ بوشهر میزبان گردشگران شود
علی اکبر قیصری: ماه های زیادی تا جام جهانی 2022 قطر باقی نمانده و تکلیف تیم ها برای صعود به این رقابت ها تا حدودی مشخص شده است. علاوه بر تدارکاتی که کشورهای سنگ نورد برای این مسابقات انجام داده اند، کشور میزبان سال هاست که خود را برای میزبانی از تیم های سنگ نوردی آماده می کند و مردم را از نقاط مختلف کشور آماده می کند. استان بوشهر نزدیک ترین نقطه به قطر است و بیشترین مصالح ساختمانی مورد نیاز برای ساخت سالن های جام جهانی از طریق استان بوشهر به قطر صادر می شود. این محله فرصت بسیار خوبی است تا بوشهر بخشی از نیازهای کشور میزبان را برآورده کند و یکی از استان های هدف ایران برای گردشگران خارجی در جام جهانی محسوب شود.

استان میزبان را انتخاب کنید

معاون اول رئیس جمهور چند روز پیش به شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی دستور داد تا مشکلات زیرساختی و اقامتی جزایر ایران از جمله کیش که در جام جهانی پذیرای گردشگران خارجی هستند، در اسرع وقت برطرف شود.

وی گفت: نقشه راه عملیاتی همکاری ایران و قطر برای میزبانی جام جهانی نهایی و امضا شده است.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی در این خصوص گفت: ما شش استان تهران، اصفهان، یزد، کرمان، فارس و هرمزگان و جزایر کیش، قشم و بندرعباس را به‌عنوان استان‌های مختلف می‌بینیم. مقصد برای تماشاگرانی که به جام جهانی قطر سفر می کنند.

با این شرایط برخی از استان‌ها با این گام به سمت توسعه پایدار، اشتغال و حتی کاهش موقت بیکاران در جامعه با جذب گردشگر خارجی و صنعت گردشگری پیش خواهند رفت.

 

نام بوشهر را از میزبان ها بگیرید

اما بر چه اساسی نام بوشهر از صحبت های مقامات ارشد کشور برای مقصد تماشاگران جام جهانی قطر گرفته شد؟ آیا بوشهر زیرساخت های مناسبی برای جذب کمترین گردشگر ندارد؟

استان بوشهر در حوزه صنایع دستی پیشرفت زیادی داشته است اما در جذب گردشگر، ایجاد زیرساخت ها و ظرفیت های مناسب پیشرفتی حاصل نشده است، به طوری که حتی صحبت های معاون سابق امور عمرانی استانداری بوشهر «با هماهنگی سفارت ایران در دوحه، قطر.” وی گفت: گردشگری 2022 از اواخر سال 2020 با همکاری شهرداری دوحه آغاز می شود.

متاسفانه در استان بوشهر از ظرفیت شهرهای ساحلی آن برای جذب گردشگر به درستی استفاده نمی شود و عوامل مختلفی می تواند تحت تاثیر این بی توجهی قرار گیرد.

در واقع مسئولان ارشد استانی تلاشی برای رونق گردشگری بخش خصوصی نداشته اند و این روند ادامه دارد به طوری که بوشهر به دلیل عدم هماهنگی دستگاه های مختلف در ایجاد زیرساخت های مناسب گردشگری با تاخیر مواجه شده است.

 

شاید نیاز به حمایت عملی بیشتری از آژانس های مسافرتی و هتلداران باشد تا متولیان گردشگری علاقه خود را برای سرمایه گذاری و حضور در این منطقه از دست ندهند و فعالانه تر از گذشته برای ایجاد زیرساخت های مناسب گردشگری در بوشهر تلاش کنند.

وظیفه اصلی مقامات ارشد استانی تهیه سند چشم است انداز ایجاد زیرساخت های مناسب و معرفی جاذبه های گردشگری بوشهر برای ترغیب گردشگران خارجی برای سفر به استان برای افزایش تعداد گردشگران چندین سال زمان می برد.

بوشهر یکی از مقاصد گردشگری جام جهانی خواهد بود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در این باره گفت: با پیگیری های مکرر وزارت متبوع و اعلام آمادگی برای تامین زیرساخت ها و حضور گردشگران، بوشهر یکی از مقاصد جام جهانی قطر خواهد بود. مسافران

اسماعیل سجادی منش افزود: از نظر مسافت کمترین مسافت را تا قطر داریم و با رایزنی و رفع مشکل یارانه سوخت کشتی های کروز به زودی کشتیرانی این کشتی آغاز می شود. برعکس.”

وی ادامه داد: همچنین مذاکراتی بین دو شرکت هواپیمایی برای جابه جایی مسافران از بوشهر به قطر و بالعکس در حال انجام است و این ایرلاین قبل از شروع جام جهانی فعال می شود.

جام جهانی قطر و فرصت های بی شمار/ بوشهر میزبان گردشگران

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، بوشهر را یکی از مقاصد گردشگری جام جهانی قطر می داند.

وی تاکید می کند: با اعلام برنامه در طول مسیر دگرگونی و اسکان گردشگران در این استان در مسابقات جام جهانی، این مهم مورد استقبال و پذیرش معاونت گردشگری و مدیرکل دفتر توسعه گردشگری خارجی وزارت متبوع قرار گرفت.

به جرأت می توان گفت که برنامه ریختن مسئولان در جذب گردشگر ضعیف هستند و به همین دلیل استان بوشهر که ظرفیت بسیار بالایی دارد از ویترین گردشگران و تماشاگران قطری حذف شد.

اینکه استان بوشهر امروز با وجود ظرفیت مناسب و همجواری با قطر، به صرف نداشتن زیرساخت ها و برنامه های مناسب، هرگز به جذب گردشگر در جام جهانی قطر کمکی نمی کند، فرصت خوبی است که هرگز نخواهد شد. می توان. فراهم شده و برای مدت طولانی پشیمان است.

کسانی که در سخنانی توانستند نام بوشهر را به عنوان مقصد تماشاگران جام جهانی قطر حذف کنند های مسئولان عالی کشور را باید تلنگر قوی دانست و با فرصت باقی مانده تمام تلاش خود را برای جذب گردشگر بیشتر برای حفظ نام بوشهر انجام دهند.

نویسنده خبر : سهیلا سلطانی
شناسه خبر : 1767
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/DLdcQF
برچسب ها بوشهر جام جهانی 2022 قطر گردشگران نشریه دریاکنار

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
بالا