آخرین اخبار
💢11 آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي جديد در استان بوشهر تاسيس مي شود
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در اولين نشست هیات نظارت بر آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان بوشهر در سال جاري با صدور مجوز تاسیس 11 آموزشگاه در 7 رشته مهارتي موافقت شد.

به گزارش نشریه دریاکنار به نقل از روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهكي با بیان اینکه 204 آموزشگاه آزاد ویژه فنی و حرفه‌ای در استان مجوز فعاليت گرفته اند،اظهارداشت: با صدور مجوز تاسيس براي اين آموزشگاه ها تعداد آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي استان بوشهر به 215 آموزشگاه خواهد رسيد.
وي با بيان اينكه فعاليت آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي در شرايط كرونايي بسيار سخت شده است ،افزود: با توجه به تعطيلي هاي مكرر آموزشگاه هاي آزاد در شرايط كرونايي و استيجاري بودن مكان هاي اين آموزشگاه ها در حال حاضر 170 آموزشگاه در حال فعاليت هستند و مابقي به دليل شرايط اقتصادي در مرخصي هستند كه بايد با ايجاد زيرساخت مناسب زمينه فعاليت ديگر آموزشگاه ها نيز محيا شود.
دراهكي  تاکید کرد: خدمات حرفه‌ای باید به سمت آموزشگاه‌های آزاد برود و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نباید در رقابت با آموزشگاه‌های آزاد باشد.
وي با بيان اينكه یکی از رشته‌های مهمي که بايد در آموزشگاه‌های آزاد فعال ‌شود، مهارت الکترونیک است،اضافه كرد: با توجه به تغییرات پرشتاب جهان امروز و شکل‌گیری موضوعاتی نظیر تجارت الکترونیک، می‌طلبد تا مهارت و دانش جوانان علاقه‌مند به این حوزه در قالب مهارت الکترونیک ارتقا یابد و در این حوزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برنامه‌هایی را در دستور کار خود قرار داده است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر با تاكيد بر اينكه باید چالش های مختلف پیش روی بخش خصوصی و دولتی آموزش فني و حرفه اي را با تدبیر مدیریت کرده و مرتفع کنیم و در اين راستا نیازمند پیوند آموزشگاه های آزاد با بازار کار هستیم، گفت: با تشکیل کمیته حمایت از آموزشگاه های آزاد نسبت به رصد فعالیت بخش خصوصی اقدام شده و مراکز بدون مجوز شناسایی و به مردم معرفی خواهند شد.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/iKKbYZ
بالا