آخرین اخبار
اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار برای بیمه فعالان قرآنی
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نخبگان، هنرمندان و فعالان قرآنی لرستان گفت: ۱۲میلیارد تومان سال گذشته برای بیمه فعالان قرآنی کشور هزینه شد که این رقم امسال به ۲۸ تا ۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

بدالهادی فقهی زاده در این دیدار گفت: قرآن کریم بیدار کننده از غفلت، نور مبین، شفاعت دهنده و چراغ راه است و دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن در صدد بی نیاز کردن ما به این کتاب آسمانی هستند اما مردم باید خود را نیازمند قرآن بدانند.

وی با اشاره به فعالیت هفت هزار بیمه شده قرآنی در کشور ادامه داد: پالایش بیمه های قرآنی از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است و امیدواریم دو تا سه هزار ظرفیت جدید ایجاد کنیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: همچنین دولت ۲۰ میلیارد تومان برای اختصاص تسهیلات چهار درصد به فعالین قرآنی تامین اعتبار کرده است.

فقهی زاده افزود: پنجم تا بیستم اردیبهشت ماه سال آینده برای نخستین بار نمایشگاه ملی مجازی قرآن کریم برگزار می‌شود تا علاقه‌مندان بتوانند منابع مطالعاتی مورد نیاز خود را به بهترین شکل تهیه کنند.

وی با بیان اینکه برای فعالان قرآنی در سطح ملی تخفیف های حمایتی در نظر گرفته شده است گفت: همچنین از ۷۳ طرح ملی موسسات مردمی قرآنی در فضای مجازی حمایت شده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه ویژه علامه سید جعفر شهیدی در زمینه علمی و دانشگاهی قرآن کریم، گفت: لرستان چهره های شاخص بسیاری را به جامعه فرهنگی، هنری و بخصوص دینی کشور تقدیم کرده و در حوزه قرآن کریم چهره ماندگار و شاخصی همچون علامه فقید سید جعفر شهیدی، نیز از مفاخر این استان است که در محافل علمی و دانشگاهی قرآن کریم همواره منشاء و منبع کارهای بزرگی بوده است.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/4Jt1na
بالا