آخرین اخبار
اطلاعیه وزارت کشور درباره‌ فعالیت دو تشکل سیاسی
دفتر امور سیاسی وزارت کشور در اطلاعیه‌ای فعالیت دو تشکل «جبهه پیروان ولایت مطلقه فقیه» و «ایران قوی» را غیرقانونی اعلام کرد.

در اطلاعیه روز دوشنبه دفتر امور سیاسی وزارت کشور آمده است: با توجه به ضرورت قانونمند فعالیت‌های سیاسی با توجه به قانون «فعالیت احزاب و گروههای سیاسی» ۱۳۹۴ و نقش کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به عنوان نهاد فراقوه ای ناظر بر این فعالیت‌ها و با عنایت به اطلاع رسانی‌های مستمر دبیر کمیسیون در خصوص آخرین وضعیت تاسیس، کسب مجوز و ... احزاب، نظر به اینکه مکررا در خصوص فعالیت غیرقانونی برخی افراد با عناوین ناصحیح و بدون مجوز با ادعای فعالیت حزبی در استانها به وزارت کشور گزارش واصل شده است (نظیر: مکاتبات با استانداری و دستگاههای اجرایی، برگزاری جلسات حزبی، تاسیس دفاتر حزبی به شکل غیرقانونی و ...)، به آگاهی می‌رساند: جبهه و ائتلافی تحت عنوان «جبهه پیروان ولایت مطلقه فقیه» و همچنین حزب «ایران قوی»، فاقد هرگونه مجوز فعالیت از کمیسیون احزاب بوده و بنابراین فعالیت آنها غیرقانونی است.

 
شناسه خبر : 12362
تاریخ : 1402/8/23 05:20:53
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/fikcsi
نویسنده خبر :
X

🔶سهیلا سلطانی
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  دانشگاه هرمزگان
🔹 لیسانس اقتصاد دانشگاه خلیج فارس
🔹 سردبیر  دریاکنار
🔹 کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوشهر
🔹 عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
 
برچسب ها #وزارت کشور #تشکل سیاسی #ایران قوی #جبهه پیروان ولایت مطلقه فقیه #نشریه دریاکنار

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.