آخرین اخبار
اعلام برگزاری نماز عید فطر در البرز
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: نماز عید سعید فطر در هشت بقعه متبرکه شاخص استان البرز با حضور زائران و روزه داران برگزار می شود.

مرادی گفت : در ادامه این فتوای مقام معظم رهبری که در پایگاه اطلاع رسانی معظم له منتشر شده و همچنین رساله آموزشی ایشان، آمده است  «در زمان غیبت خواندن نماز عید فطر به جماعت در صورتی جایز است که ولی فقیه یا ائمه جمعه منصوب از طرف او یا نمایندگان ولی فقیه که از طرف او مجاز به خواندن نماز عید هستند اقامه جماعت کنند و احتیاط واجب آن است که غیر آنان نماز را فرادا بخوانند و به قصد جماعت خواندنشان به قصد رجا، نه به قصد ورود اشکالی ندارد.»

وی بیان داشت: از فتوای مقام معظم رهبری اینگونه به دست می‌آید که بهتر است نماز عیدسعید فطر  به صورت جماعت و به امامت ولی فقیه یا ائمه جمعه منصوب ایشان  اقامه شود و دیگران نباید نماز عید را «به قصد استحباب» به جماعت بخوانند، بلکه می‌توانند به قصد رجا بخوانند.

وی اظهار داشت: در برخی شرایط مصلحت است که فقط یک نماز عید در یک شهر برگزار شود و همه در همان نماز عید شرکت کنند.

در آستان مقدس امامزادگان شاخص استان پیش از برگزاری نماز عید سعید فطر، دعای ندبه قرائت می شود و مراسم قرائت این دعای پرفیض و نماز عید در برخی از این امامزادگان از ساعت ۶:۳۰ و در برخی از ساعت هفت صبح آغاز می شود.

وی یادآور شد: سه امامزاده در کرج و مابقی امامزادگان در دیگر شهرستان ها پذیرای نمازگزاران می باشد که در کرج آستان مقدس امامزادگان محمد (ع) حصارک، طاهر (ع) مهرشهر و حیدر (ع) کلاک است.

استان البرز دارای ۱۵ مصلای نماز جمعه و حدود 710 مسجد فعال شهری و روستایی است.

نویسنده خبر : شبنم میرزایی وند
شناسه خبر : 1888
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/uscxiT
برچسب ها #عید فطر #عید# نماز عید# مسجد #نشریه دریاکنار

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
بالا