گلچینی از فرهیختگان عرصه اطلاع رسانی بوده که در توسعه آگاهی عمومی ایفای نقش می نمایند
اخبار فوری
آخرین اخبار
اژه ای: مسئولان وعده‌های داده شده به مردم را عملیاتی کنند
رئیس قوه قضائیه گفت: ما مسئولان قول و وعده‌ای را که به مردم می‌دهیم باید عملیاتی و اجرایی کنیم و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که بدون دلیل، در تحقق وعده داده شده به مردم تأخیر و تعلل صورت گیرد

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، در جریان سفر به مشهد مقدس، در جلسه «پیگیری اجرایی شدن مصوبات سفر بهمن ماه ۱۴۰۰ هیئت عالی قضایی به استان خراسان رضوی» شرکت کرد و به بررسی جزئیات و نحوه عملیاتی شدن این مصوبات پرداخت.

رئیس دستگاه قضا در این جلسه خطاب به مسئولان گفت: همانطور که بار‌ها تاکید کرده‌ایم، ما مسئولان قول و وعده‌ای را که به مردم می‌دهیم باید عملیاتی و اجرایی کنیم تا بر سرمایه اجتماعی نظام افزوده شود؛ به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که بدون دلیل موجه، در تحقق وعده‌ داده شده به مردم تأخیر و تعلل صورت گیرد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: استان خراسان رضوی به یُمن وجود با برکت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) باید در همه وجوه و ساحت‌ها، نمونه و تراز باشد؛ شهر مشهد نیز سالانه پذیرای بالغ بر ۳۰ میلیون زائر از سراسر کشور و نقاط مختلف دنیا می‌باشد و همین امر ضرورت نمونه و تراز بودن استان خراسان رضوی را مضاعف می‌گرداند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای خطاب به مسئولان استان خراسان رضوی توصیه کرد: در راستای اجرا و پیاده‌سازی امور مربوط به توسعه عمرانی، اقتصادی و فرهنگی استان و مرکز آن و همچنین رفع مسائل و مشکلات موجود، به اولویت بندی امور مباردت ورزید و اصلِ «تقسیم کار» و «هم‌افزایی» را همواره مدنظر قرار دهید.

رئیس قوه قضائیه با ابراز خرسندی از اجرایی شدن اغلب مصوبات سفر ۲۱ ماه پیش هیئت عالی قضایی به استان خراسان رضوی، به مسئولان امر دستور داد برخی موضوعاتِ ناظر بر تأمین اعتبار برای تحقق 100 درصدی مصوبات پیشین را در اسرع وقت مورد اهتمام قرار دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین «موحدی آزاد» دادستان کل کشور نیز در این جلسه گفت: پس از گفتگوی چهره به چهره با مردم و شنیدن مسائل و مشکلات مراجعان، دستورات لازم  در چهارچوب موازین قانونی برای رسیدگی به مشکلات آنها صادر شد.

وی با اشاره به بازدید خود از پارکینگ خودرو‌های توقیفی نیروی انتظامی در مشهد گفت: در این بازدید در جریان آخرین وضعیت خودروها، تعداد، سال توقیف، رسوبی‌ها و .. قرار گرفتیم؛ در این بازدید مشخص شد که برخی خودرو‌ها از سال ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ در این پارکینگ نگهداری می‌شوند و کاملا پوسیده شده‌اند. مقرر گردید نیروی انتظامی ظرف یک ماه گزارشی از وضعیت خودرو‌های موجود در این پارکینگ را به دادستانی کل کشور ارائه دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین «پورخاقان» رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح نیز در این جلسه با اشاره به اجرای ماموریت رئیس قوه قضائیه در رابطه با ساماندهی پروژه پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد مقدس گفت: بهمن ماه سال ۱۴۰۰ بود که رئیس قوه قضائیه در راستای درخواست‌های مطرح شده به سازمان قضایی نیرو‌های مسلح ماموریت ویژه‌ای داد تا این موضوع پس از سال‌ها به نتیجه برسد.

وی افزود: حل گره‌های ترافیکی با بازگشایی پادگان، کوتاه شدن مسیر فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد، تعریض خیابان ارشاد الرضا (ع)، احداث خیابان جدید، تسهیل دسترسی به ۹ بیمارستان کلیدی شهر و احداث پارکینگ عمومی دو هکتاری، از جمله مزیت‌های مهم بازگشایی خیابان‌های منتهی به پادگان لشکر ۷۷ مشهد بود.

نظری، استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه، با اشاره به وعده داده شده از سوی این استانداری به دادگستری خراسان رضوی پیرامون تامین بخشی از اعتبارات سفر استانی هیئت عالی قضایی، قول مساعد داد که این موضوع در اسرع وقت پیگیری شود و تحقق یابد.

وی ضمن قدردانی از گره‌گشایی‌های دستگاه قضا در استان خراسان رضوی، گفت: ارتباط بخش‌های اجرایی استان خراسان رضوی با دادگستری این استان، بسیار نزدیک و تنگاتنگ است و امیدواریم که این روند تعاملی مثبت و سازنده، همچنان استمرار داشته باشد.

شناسه خبر : 12450
تاریخ : 1402/8/26 16:09:34
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/pdtXGQ
نویسنده خبر :
X

🔶سهیلا سلطانی
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  دانشگاه هرمزگان
🔹 لیسانس اقتصاد دانشگاه خلیج فارس
🔹 سردبیر  دریاکنار
🔹 کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوشهر
🔹 عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
 
برچسب ها #اژه ای #قوه قضائیه #نشریه دریاکنار #وعده

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.