آخرین اخبار
💢برداشت 50 میلیون ریالی به بهانه اینترنت رایگان
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی که در فضای مجازی با انتشار اخبار کذب با موضوع ارائه اینترنت رایگان به مناسبت ماه مبارک رمضان، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبرداد.

سرهنگ مرتضوی، رئيس پليس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شكايت شهروند اصفهانی مبنی بر اينكه با هدف دريافت اينترنت هدیه مبارک رمضان، مبلغ 50 ميليون ریال از حساب وی به صورت غیر مجاز برداشت شده است،  موضوع  در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

وي افزود: شاکی در اظهارات خود بيان داشت برای دريافت اينترنت 20 گیگابایتی هدیه مبارک رمضان در يك كانال تبليغاتي عضو شده است و مبلغ 20 هزار ريال جهت شركت در قرعه كشی به صورت اينترنتی پرداخت کرده است، لکن علاوه بر این که هديه ای دریافت نكرده، کل موجودی حسابش که 50 ميليون ریال بود نیز برداشت شده است.

اين مقام انتظامی عنوان داشت: در بررسی های اولیه مشخص شد درگاه بانکی که شاکی از طریق آن اقدام به واریز وجه كرده است، درگاهی جعلی بوده که اطلاعات حساب بانکی شاکی را به سرقت برده است، در نهایت کارشناسان با اقدامات تخصصی و فنی خود موفق به شناسایی فرد کلاهبردار می‌شوند.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان هشدار داد: مجرمان سايبری به راحتی کاربران را برای ورود به این درگاه‌های جعلي تشویق می‌کنند، بنابراين کاربران با صفحاتی روبرو می‌شوند که ادعا دارند اينترنت رايگان، شارژهای ارزان قيمت و ...  می فروشند كه بیشتر این لینک‌ها کاربران را به صفحات فیشینگ ارجاع می‌دهد و کاربران در هنگام خرید به راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشرها قرار می‌دهند.

رئيس پليس فتا استان اصفهان خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/UEp4Ps
بالا