آخرین اخبار
ربودن شناور عراقی در آب‌های استان بوشهر صحت ندارد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: هیچ شناور خارجی در آب‌های سرزمینی ایران و این استان ربوده نشده‌است و هرگونه خبری در این زمینه تکذیب می‌شود.

سیاوش ارجمندزاده: اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌های خارجی مربوط به یک یدک‌کش عراقی است که به دلیل آبگرفتگی در جزیره "سه‌دندان" واقع در آب‌های استان بوشهر به گل نشسته است.

وی بیان کرد: در ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۹ یک «یدک‌کش ـ بارج» عراقی در آب‌های بین المللی خلیج‌فارس به‌دلیل آبگرفتگی کمک خواست که کشورهای ایران، عربستان، قطر و بحرین با همکاری هم در یک عملیات مشترک دریایی به کمک آن شتافتند و عربستان چهار خدمه  یدک‌کش را نجات داد.

 ارجمندزاده ادامه داد: به‌دلیل شرایط نامساعد جوی یدک‌کش و بارج از هم جدا شدند و یدک‌کش سرگردان که بدون سرنشین بود در هشت مایلی بندر بوشهر در جزیره کوچک و غیرمسکونی سه‌دندان به گل نشسته است.

 وی گفت: شناورهای امدادی بندر بوشهر این یدک‌کش را از زمان ورود به آب‌های سرزمینی ایران و استان بوشهر تا لحظه به گِل نشستن اسکورت و همراهی کردند.

ارجمندزاده ادامه داد: در این زمینه تا پایان برطرف‌شدن مشکل فنی و بازگشت به دریا با مالک شناور مدنظر همکاری لازم انجام خواهد شد.

 پیش از این شبکه خبری العربیه در خبری کوتاه از ربایش یک فروند کشتی عراقی در آب‌های ایران خبر داده بود.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/3CK4y0
بالا