گلچینی از فرهیختگان عرصه اطلاع رسانی بوده که در توسعه آگاهی عمومی ایفای نقش می نمایند
اخبار فوری
آخرین اخبار
معاون عمرانی استاندار بوشهر:
زمینه برای شش هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مجتمع نگین فراهم می شود
معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها در مجتمع بندری نگین بوشهر گفت: با احداث پایانه فله مایع، زمینه برای شش هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در مجتمع بندری نگین بوشهر فراهم می‌شود.

به گزارش دریاکنار و نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، محمدهادی رستمیان صبح دوشنبه در نشست بررسی طرح‌ های مجتمع بندری نگین بوشهر اظهار داشت: به سبب محدودیت فضای بندر بوشهر ادامه فعالیت‌ های این بندر در مجتمع بندری نگین طراحی و اجرایی شده است.

وی از توسعه زیرساخت‌ های بندری در مجتمع نگین بوشهر خبر داد و بیان کرد: یکی از پروژه‌های راهبردی استان بوشهر جاده دسترسی مجتمع بندری نگین به طول ۹.۵ کیلومتر است که تاکنون بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ متر آن تکمیل و افتتاح شده و مابقی تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.

رستمیان ابراز داشت: با احداث پایانه فله مایع، زمینه برای ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در مجتمع بندری نگین فراهم خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز سرمایه‌گذاری راه دسترسی به مجتمع بندری نگین بوشهر را ۱۷۵ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: توسعه آینده بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین طراحی شده که برای جذب سرمایه‌گذار به این محدوده تمرکز ویژه شده است.

محمد شکیبی‌نسب با اشاره به ساخت اسکله‌ ها و پایانه مختلف در مجتمع بندری نگین اضافه کرد: سرمایه‌گذاران توانمند برای احداث پایانه فله مایع با ظرفیت ۲ میلیون تن در مجتمع بندری نگین اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از صادرات مواد معدنی از مجتمع بندری نگین به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس خبر داد و بیان کرد: با زیرساخت‌های احداث شده در حال حاضر انواع مواد معدنی از مجتمع بندری نگین بوشهر به کشورهای قطر، کویت و امارات صادر می‌شود.

 شکیبی‌نسب با بیان اینکه تاکنون ۱۲ کشتی خاک فسفات در این مجتمع بندری تخلیه و به واحدهای تولید کود استان بارگیری شده است، خاطرنشان کرد: برای افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر از ۱۰.۸ متر در راستای رضایت تجار و بازرگانان تا ۱۲.۵ متر برنامه‌ریزی شده است. با افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر تردد شناورها با ظرفیت ۵۰ هزار تن فراهم می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تداوم لایروبی در کانال بندر بوشهر تصریح کرد: با هدف تسهیل در تردد کشتی‌ها سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب گل و لای از کانال دسترسی بندر بوشهر برداشت می‌شود.

شناسه خبر : 15722
تاریخ : 1403/3/21 09:11:53
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/A7P0ht
نویسنده خبر :
X

🔶سهیلا سلطانی
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  دانشگاه هرمزگان
🔹 لیسانس اقتصاد دانشگاه خلیج فارس
🔹 سردبیر  دریاکنار
🔹 کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوشهر
🔹 عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
 
برچسب ها #مجتمع نگین #معاون عمرانی استاندار بوشهر #سرمایه‌گذار #محمدهادی رستمیان #دریاکنار

اخبار مرتبط

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.