آخرین اخبار
💢صادرات کالا از بندر بوشهر ۶۷ درصد افزایش یافت
معاون امور دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به رونق تجارت در بنادر استان بوشهر گفت: در ۱۰ ماه امسال صادرات کالا از بندر بوشهر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۷ درصد افزایش یافته است.

محمد شکیبی‌نسب با اشاره به رونق تجارت دریایی در بنادر استان بوشهر از تخلیه و بارگیری 40 میلیون تن کالا در 10 ماه امسال خبر داد و اظهار داشت: از تخلیه و بارگیری 40 میلیون تن کالا در بنادر استان بوشهر 75 درصد آن در حوزه کالای نفتی بوده است.

وی با اشاره به تخلیه و بارگیری 9 هزار و 500 تن کالای غیرنفتی در بنادر 13 گانه استان بوشهر خاطر نشان کرد: در 10 ماه امسال 32.2 میلیون تن کالای نفتی در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده است.

معاون امور دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، از رشد صادرات کالا از بندر بوشهر خبر داد و بیان کرد: در 10 ماه امسال صادرات کالای غیرنفتی در بندر بوشهر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 67 درصد افزایش یافته است.

شکیبی‌نسب به تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بنادر استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: در 10 ماه امسال 193 هزار و 808 کالای کانتینری در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده‌ است.

وی از تردد 11 هزار و 800 فروند شناور به بنادر استان بوشهر در 10 ماه امسال خبر داد و بیان کرد: در مدت یاد شده 11 هزار و 800 فروند شناور به در بنادر استان بوشهر تردد کرده‌اند که 3 هزار و 370 فروند شناور آن دارای ظرفیت بارگیری بالای یک‌هزار تن کالا بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت 5 هزار و 900 فروند شناور به بنادر استان برای تخلیه کالا وارد شده‌اند تصریح کرد: از این میزان کشتی، یک‌هزار و 677 فروند آن مربوط به شناورهای بالای یک‌هزار تن و افزون بر 4 هزار و 224 کشتی زیر یک‌هزار تن ظرفیت بوده‌اند.

معاون امور دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، تعداد شناورهای خروجی از بنادر این استان را حدود شش‌هزار فروند اعلام کرد و گفت: از این تعداد کشتی تجاری، یک‌هزار و 680 شناور آن ظرفیت بالای یک‌هزار تن کالا بوده‌اند.

شکیبی‌نسب به تردد مسافر در بنادر پرداخت و تصریح کرد: در 10 ماه امسال 215 هزار و 418 مسافر در بنادر بوشهر و گناوه به جزیره خارگ و یا بالعکس جابه‌جا شدند.

وی، عمق آب کانال بندر بوشهر را 11 متر دانست و تصریح کرد: این میزان عمق زمینه پهلوگیری کشتی‌هایی با ظرفیت تا 30 هزار تن را فراهم می‌کند و این در حالی است که برای تردد کشتی‌های تجاری تا 50 هزار تن ظرفیت در بوشهر،  طرح افزایش عمق آب حوضچه و اسکله‌های بندر بوشهر در دستور کار قرار دارد.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/GS1z1Y
بالا