گلچینی از فرهیختگان عرصه اطلاع رسانی بوده که در توسعه آگاهی عمومی ایفای نقش می نمایند
اخبار فوری
آخرین اخبار
جلسه ستاد پیشگیری؛
اولین جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرائم انتخابات ریاست جمهوری با حضور رئیس کل دادگستری استان بوشهر و کلیه اعضای این ستاد در دادگستری این استان برگزار شد.
مهدی مهرانگیز، رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست اولین جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخابات ریاست جمهوری که با حضور کلیه اعضای این ستاد برگزار شد، به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در تمامی انتخابات بر چهار محور اصلی مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت سالم تاکید دارند.

مهرانگیز افزود: رهبر معظم انقلاب حفاظت از رای مردم را بسیار با اهمیت می‌دانند و می‌فرمایند حتی یک رای مردم حق‌الناس است و باید از آن حفاظت شود.

مهرانگیز در ادامه با اشاره به اینکه تمامی مسئولین امر مردم را به مشارکت مردم در انتخابات تشویق کنند، گفت: هیئت‌های نظارت و هیئت‌های اجرایی در خصوص برگزاری انتخابات سالم تلاش کنند و از آرا مردم به بهترین نحو محافظت کنند.

وی گفت: هریک نفر از ۶ نامزد که توسط مردم رای بیاورد به عنوان رئیس جمهور ایران اسلامی خواهد بود که ان شاالله وی نیز پیرو راه شهید آیت‌االله رئیسی باشد و راه آن را ادامه دهد.

وی افزود: رعایت اخلاق و تقوا به دور از توهین و افترا و تشویش اذهان عمومی موجب برگزاری انتخابات سالم‌تر می‌شود تا مردم بر اساس توانایی و برنامه‌های نامزدها یک انتخاب اصلح را انجام دهند.

مهرانگیز در ادامه به موضوع عدم استفاده از امکانات دولتی و نهاد‌ها تاکید کرد و گفت: حتما نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند و گزارش‌های خود را در اسرع وقت به ستاد اعلام تا سریعا برخورد قانونی لازم صورت گیرد که قانونگذار در این خصوص ۲ تا ۶ ماه انفصال از خدمت برای متخلفین پیش‌بینی کرده است. 

وی رصد فضای مجازی را از مهم‌ترین اقدامات دانست و گفت: مسئولین متولی حتما فضای رسانه‌ایی و مجازی را رصد کنند و گزارش‌های لازم را در اسرع وقت به ستاد اعلام کنند و در این خصوص اگر کسی بخواهد امنیت روانی مردم استان را برهم زند با متخلفین بر اساس قانون به شدت برخورد خواهد شد که به همین منظور شعبه ویژه رسیدگی به این تخلفات در کلیه حوزه‌های قضایی تعیین شده است که بر اساس قانون انتخابات، سایت یا رسانه متخلف از یک تا سه ماه بسته خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر  ضمن تشکر از رسانه‌هایی که به برگزاری انتخابات سالم با حضور حداکثری مردم تلاش می‌کنند گفت: رسانه‌های استان در راستای تشویق مشارکت حداکثری و امیدآفرینی مردم در انتخابات گام برداشته و به امر برگزاری انتخابات سالم کمک کنند و از نشر مطالبی که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود جلوگیری کنند.

مهرانگیز به موضوع مکان تبلیغات محیطی نامزدها اشاره کرد و گفت: شهرداری فضای‌های مناسب جهت انجام این تبلیغات در سطح استان مهیا کند و در اختیار ستاد‌های انتخاباتی قرار دهد تا از نصب پوستر و بنر در غیر از مکان‌های تعیین شده جلوگیری شود.

وی ادامه داد: به دادستان‌های کلیه حوزه‌های قضایی به عنوان مدعی‌العموم تاکید شده که کلیه شعبات اخذ رای از جهت وضعیت مکان و استفاده از سیستم‌های سرمایشی لازم باتوجه به وضعیت هوای گرم استان مورد بررسی قرار دهند.

مهرانگیز درباره برگزاری یک نشست توجیهی برای مدیرمسئول رسانه‌های استان و فضای مجازی را مهم دانست و گفت: این نشست در اسرع وقت جهت آشنایی به مسائل قانونی و پیشگیری از جرایم در این حوزه و ترویج مشارکت در امر انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

شناسه خبر : 15744
تاریخ : 1403/3/22 10:31:04
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/JFQdOb
نویسنده خبر :
X

🔶سهیلا سلطانی
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  دانشگاه هرمزگان
🔹 لیسانس اقتصاد دانشگاه خلیج فارس
🔹 سردبیر  دریاکنار
🔹 کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوشهر
🔹 عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
 
برچسب ها #مهدی مهرانگیز #رئیس کل دادگستری استان بوشهر #انتخابات #ریاست جمهوری #دریاکنار

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.