آخرین اخبار
فاطمه سلطانی؛ جوانترین خبرنگارِ عضو صندوق هنر وزارت ارشاد در استان بوشهر
نشریه دریاکنار از رسانه های دارای مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد می باشد که در دوره فعالیت خود پدید آورنده ی اتفاقاتی خوب و شایسته توجه بوده است، یکی از مهم ترین اقدامات این مجموعه فرهنگی، آموزشی و رسانه ای، تربیت خبرنگاران و روزنامه نگارانی ماهر و کارا بوده که تقدیم حوزه خبر و رسانه استان نموده است.

دیر زمانیست که فاطمه سلطانی؛ عکاس خبرنگار جوان عرصه رسانه و مطبوعات استان و علی الخصوص دریاکنار پس از طی فرآیند الزمه و کسب امتیازات الزم از اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی با شماره عضویت 169182630 به عضویت صندوق اعتباری هنر وزارت ارشاد درآمده است. این اتفاق ارزنده مبین حضور جوانانی با انگیزه به عرصه رسانه و مطبوعات استان بوده است که انرژی تازه ای به شریان های اصلی این رسته وارد نموده است. باشد که مدیران و مسئوالن کالن استانی و تشکلهای صنفی درصدد فراهم نمودن، امکانات مورد نیاز این جوانان باشند تا مسیر رو به رشد خود را در بالترین حد ممکنه ادامه دهند. در معرفی صندوق اعتباری هنر وزارت ارشاد آمده است: در فرهنگ بیشتر جوامع وقتی سخن از هنر به میان میآید بی توجهی به مادیات و زندگی دنیوی به ذهن متبادر میشود. سالیان متمادی هنرمندان ما از عدم امنیت شغلی و مشکالت ناشی از نبود جایگاه مشخص رنج بردهاند. عدم برخورداری از مزایای یک فرد شاغل در جامعه خصوصا در سالهای پایانی عمر بیش از هر زمان دیگری دامنگیر هنرمندان شده است. در این میان بعد از انقالب اسالمی با رشد روزافزون مراکز آموزشی و فرهنگی سیل عالقمندان به عرصه فرهنگ، هنر و رسانه فزونی گرفت. در این میان به دلیل تعطیلی پروژههای فرهنگی و هنری و یا نشریات موضوع امنیت شغلی و حمایت از کارکنان آن، مسئوالن وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسالمی را به فکر انداخت تا در اندیشه تاسیس نهاد مشخصی جهت حمایت مستمر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران باشند. مسالهای که با اجرایی شدن بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و برخورداری از تسهیالت مالی میتوانست تا حدی به رفع دغدغههای موجود بیانجامد. در نتیجه صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامهنگاران و هنرمندان با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسالمی براساس تکلیف برنامه سوم توسعه و در راستای سیاست انتقال بخشی از تصدیهای دولتی با تصویب هیات وزیران در جلسه مورخ 12/۰۵/1382 رسما تشکیل گردید. صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامهنگاران و هنرمندان فعالیت خود را رسما از فروردین ماه ۱۳۸۳ در ساختمانی متعلق به موسسه فرهنگ و توسعه واقع شهرداران دیر، جم و عسلویه معرفی شدند دکتر زهرا حسامی: )مدرس دانشگاه( درشـت مغذی ها مواد مغذی هسـتند که بدن شـما بـرای عملکـرد بهینه بـه مقادیر زیادی نیاز دارد. ایمان زندی نیا )سخنگوی شورای شهر بوشهر(: رســیدگی بــه مشــکل شــیرخوارگاه هانیــه در دســتور کار شــورا و شــهرداری قــرار دارد روح اله نعمتی: )مدرس دانشگاه( موفقیت مراکز کارآفرینی مستلزم پژوهشهای بنیادی و درنهایت همکاری دولت و صنعت است فاطمه سلطانی )عکاس - خبرنگار(؛ در خیابان آرژانتین آغاز کرد. در نخستین سال فعالیت ۷۵۶ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور به عضویت این صندوق درآمدند. صندوق موسسهای غیردولتی وغیرانتفاعی دارای شخصیت مستقل است که زیر نظر هیات امناء اداره میشود.

 

اعضای صندوق هنر وزارت ارشاد از نشریه دریاکنار: 

1. مهران سلطانی نژاد 

2. سهیلا سلطانی

3. فاطمه سلطانی

4. عبداله نجم

5. الهام فضلی

نویسنده خبر : سهیلا سلطانی
شناسه خبر : 1844
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/z33o2m
برچسب ها فاطمه سلطانی صندوق هنر وزارت ارشاد استان بوشهر هنرکارت معاونت مطبوعاتی نشریه دریاکنار

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
بالا