آخرین اخبار
لیست خبرنگارانِ دریاکنار، عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
نشریه دریاکنار از رسانه های دارای مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد می باشد که در دوره فعالیت خود پدید آورنده ی اتفاقاتی خوب و شایسته توجه بوده است، یکی از مهم ترین اقدامات این مجموعه فرهنگی، آموزشی و رسانه ای، تربیت خبرنگاران و روزنامه نگارانی ماهر و کارا بوده که تقدیم حوزه خبر و رسانه استان نموده است، بصورت کلی تا بدین لحظه 50 نفر از اعضای صندوق هنر کشور از دریاکنار می باشد

دیر زمانیست که آیدا عالی پور؛ خبرنگار جوان و مسئول سایت دریاکنار، عرصه رسانه و مطبوعات استان و علی الخصوص دریاکنار پس از طی فرآیند لازمه و کسب امتیازات لازم از اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی با شماره عضویت  169192260 به عضویت صندوق اعتباری هنر وزارت ارشاد درآمده است.

 

این اتفاق ارزنده مبین حضور جوانانی با انگیزه به عرصه رسانه و مطبوعات استان بوده است که انرژی تازه ای به شریان های اصلی این رسته وارد نموده است. باشد که مدیران و مسئولان کلان استانی و تشکلهای صنفی درصدد فراهم نمودن، امکانات مورد نیاز این جوانان باشند تا مسیر رو به رشد خود را در بالترین حد ممکنه ادامه دهند.

 

در معرفی صندوق اعتباری هنر وزارت ارشاد آمده است: در فرهنگ بیشتر جوامع وقتی سخن از هنر به میان می‌آید بی توجهی به مادیات و زندگی دنیوی به ذهن متبادر می‌شود. سالیان متمادی هنرمندان ما از عدم امنیت شغلی و مشکلات ناشی از نبود جایگاه مشخص رنج برده‌اند. عدم برخورداری از مزایای یک فرد شاغل در جامعه خصوصا در سال‌های پایانی عمر بیش از هر زمان دیگری دامن‌گیر هنرمندان شده است. در این میان بعد از انقلاب اسلامی با رشد روزافزون مراکز آموزشی و فرهنگی سیل علاقمندان به عرصه فرهنگ، هنر و رسانه فزونی گرفت. در این میان به دلیل تعطیلی پروژه‌های فرهنگی و هنری و یا نشریات موضوع امنیت شغلی و حمایت از کارکنان آن، مسئولان وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به فکر انداخت تا در اندیشه تاسیس نهاد مشخصی جهت حمایت مستمر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران باشند. مساله‌ای که با اجرایی شدن بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و برخورداری از تسهیلات مالی می‌توانست تا حدی به رفع دغدغه‌های موجود بی‌انجامد. در نتیجه صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس تکلیف برنامه سوم توسعه و در راستای سیاست انتقال بخشی از تصدی‌های دولتی با تصویب هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۳۸۲/۰۵/۱۲ رسما تشکیل گردید. صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان فعالیت خود را رسما از فروردین ماه ۱۳۸۳ در ساختمانی متعلق به موسسه فرهنگ و توسعه واقع در خیابان آرژانتین آغاز کرد. در نخستین سال فعالیت ۷۵۶ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور به عضویت این صندوق درآمدند. صندوق موسسه‌ای غیردولتی وغیرانتفاعی دارای شخصیت مستقل است که زیر نظر هیات امناء اداره می‌شود.

 

استعلام سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

اعضای صندوق هنر وزارت ارشاد از نشریه دریاکنار: 

1. مهران سلطانی نژاد 

2. سهیلا سلطانی

3. فاطمه سلطانی

4. عبداله نجم

5. الهام فضلی

6. فاطمه نژاد حسینی

7. آیدا عالی پور (جوانترین)

8. حسین دریانورد

 

9. میلاد احمدی

10. اکرم میرمحمدی

 

11. علی غفاری

12. زهرا میرمحمدی

 

13. محمدحسین ماحوزی

14. الهام میرزایی زاده

15. مجید سرافراز

16. ابوالقاسم صیادی

17. المیرا بانگ زارع

18. عبدالباقی صداقت

19. حمیدرضا عباسی

20. رقیه قدیمی نوران

21. الهام هژبری

22. رضا سلطانی

23. سپیده نوروزپور

24. زینب معین زاده

25. نرگس جودکی

26. محمدحسین سلطانی نژاد

27. مرضیه سلطانی نژاد

28. سعاد نصاری

29. زهرا محمودی

30. محمد صادق عمادی

31. رفعت سلطانی نژاد

32. مهدیه سلطانی نژاد

33. محبوبه سلطانی نژاد

34. نرگس مهبودی

35. نگار جهانتاب

36. طیبه ماحوزی

37. پریا رحیمی
 
 
38. راضیه قبادی
 
39. سیده فاطمه آزمون
 
40. فریده ترنج مهرگان
 
41. فریده تنگستانی
 
42. دلارام سالمی
 
43. علی اکبر مهبودی
 
44. محمد قدیمی نوران
 
45. مهران شاغ اندر
 
46. زهرا محمودی
 
47. محمد صادق عمادی
 
48. علی جهاندار
 
49. سید محمد صفوی
 
50. سلوا نصاری
 
51. حمیرا کباری صدیق
 
 
 
شناسه خبر : 9514
تاریخ : 1402/4/22 10:16:13
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/joM0KI
نویسنده خبر :
X

🔶سعاد نصاری
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 گوینده 
🔹 مدیر امور تدوین و صدا

🔹 مدیر امور اداری مالی تعاونی مسکن مهر (شماره 2 استان بوشهر)
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
برچسب ها #خبرنگار #صندوق هنر #وزارت ارشاد

نظرات

1
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
  • سید محمد صفوی
    4 ماه قبل

    با عرض سلام خسته نباشید ممنون بابت زحمات از نشریه دریا کنار خدا قوت بابت مطالب مفید وخبرهای روزانه