آخرین اخبار
مدير عامل مجتمع گاز پارس جنوبي خبرداد: شتاب‌گیری حرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به سوی خاموشی مشعل‌های آلاینده
مديرعامل مجتمع گاز پارس جنوبي خبرداد: با اجرای پروژه کاهش انتشار گاز مشعل تا پایان مردادماه سال جاري، حدود ۱۲۰۰ میلیون مترمکعب در سال در مجموع ۱۲ پالایشگاه این مجموعه کاهش انتشار گاز مشعل نسبت به سال ۱۴۰۱خواهیم داشت.

به گزارش دریاکنار و نقل از خبرنگار مجتمع گاز پارس جنوبي؛ احمد باهوش در اين باره توضیح داد: پروژه کاهش انتشار گاز مشعل در ۱۲ پالایشگاه پارس جنوبی در پایان سال ۱۴۰۲ پیشرفت خوبی داشته و انتطار داریم با تکمیل این پروژه تا پایان مرداد ۱۴۰۳ " سال جهش تولید با مشارکت مردم" حجم انتشار گاز مشعل از روزانه ۸.۷ به ۵.۳ میلیون مترمکعب در روز برسیم که اکنون این مقدار به روزانه ۷.۴ میلیون مترمکعب رسیده است.
 
مديرعامل مجتمع گاز پارس جنوبي در ادامه تصريح كرد: با دستور رئیس‌جمهوری و وزیر نفت، طبق مصوبه‌هایی که به مجتمع گاز پارس جنوبی ابلاغ شده در سه فاز شامل خرید و اجرا و مزایده گازهای مشعل ورود کرده‌ایم و امید داریم در سایه تلاش و کار جهادی این پروژه،‌ سال جاری در پالایشگاه‌های پارس جنوبی به سرانجام مطلوبی برسد.  
 
مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبي مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: خوشبختانه همسو با اجرای پروژه در حوزه خرید، اجرا در بخش مزایده فروش گازهای مشعل هم اقدام‌های خوبی انجام شده که مطابق گزارش مزایده گران در ۶ گروه در مرحله طراحی و تجهیز کارگاه هستند که پیش‌بینی میشود تا شهریورماه ۱۴۰۴ این پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداری برسد و اکنون حوزه خرید و اجرا همگام با هم پيشرفت‌های خوبی داشته است و برخی از مشکلات با تعریف برنامه اصلاحی تا اردیبهشت ۱۴۰۳ جبران می‌شود.
 
باهوش گفت: با پایان یافتن پروژه‌های فروش گازهای باقیمانده مشعل سالیانه بیش از هزار میلیون مترمکعب دیگر کاهش خواهیم داشت.  
 
وی بیان کرد: به لحاظ اهمیت موضوع گزارش پیشرفت پروژه‌ها در جلسه‌های هفتگی با مشارکت مدیرعامل مجتمع و مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز رصد و پایش شده و برای چالش‌ها و گلوگاه‌ها راهکار ارائه می‌شود، به‌گونه‌ای که اهداف ۹ پالایشگاه در برنامه‌های یک ساله محقق شده و چالش ها در سال گذشته مرتفع شده است.

شناسه خبر : 15305
تاریخ : 1403/2/25 10:04:24
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/X6FiSH
نویسنده خبر :
X

🔶سهیلا سلطانی
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  دانشگاه هرمزگان
🔹 لیسانس اقتصاد دانشگاه خلیج فارس
🔹 سردبیر  دریاکنار
🔹 کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوشهر
🔹 عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
 
برچسب ها #مدير عامل مجتمع گاز پارس جنوبي #گاز #احمد باهوش #وزیر نفت #دریاکنار

اخبار مرتبط

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.