گلچینی از فرهیختگان عرصه اطلاع رسانی بوده که در توسعه آگاهی عمومی ایفای نقش می نمایند
اخبار فوری
آخرین اخبار
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‎ ای استان بوشهر خبر داد: جذب مشارکت ۶۰۰ میلیارد ریالی وزارت نفت در توسعه راههای استان بوشهر
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ‎ای بوشهر گفت: با پیگیری‎ های صورت گرفته، ۶۰۰ میلیارد ریال برای بهسازی، تعریض و ایمن‎ سازی محورهای روستایی استان از سوی وزارت نفت تخصیص یافت.

عبدالکریم اخترشناس با اشاره به ضرورت ایفای مسئولیت اجتماعی وزارت نفت در راه‎های استان بوشهر افزود: با توجه به حجم بالای تردد ناوگان وابسته به صنایع نفت و گاز جنوب در سراسر محورهای استان، سالهاست پیگیری مستمری برای جذب اعتباراتی از این وزارتخانه جهت ارتقای راههای استان صورت می‎گیرد که خوشبختانه در دولت سیزدهم با همراهی استاندار و نمایندگان بوشهر در مجلس محقق شد.
اخترشناس از مشارکت شرکت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ۲۱ پروژه راه استان با اولویت پروژه ‎های روستایی خبر داد و خاطرنشان کرد: اعتبار این پروژه‌ها بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که انتظار می‌رود با تکمیل آنها طی امسال و سال آینده، شاهد ارتقای ایمنی جاده‌ای استان باشیم.
وی درباره شاخص ‎ترین پروژه‎ هایی که مشارکت وزارت نفت برای آنها جذب شده، بیان کرد: بازگشایی محور "ریز به دژگاه" به عنوان مسیر جدید جنوب بوشهر به استان فارس با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان، احداث آبنمای "کاکی به شیخیان" با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، بهسازی و تعریض جاده "هاله به عسلویه" با اعتبار ۲ میلیارد تومان، تکمیل راههای روستایی "باغتاج" و "کلمه به نینیزک" با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان از مهمترین پروژه ‎های مشارکتی با وزارت نفت است.
اخترشناس درباره سایر پروژه ‎هایی که از سوی وزارت نفت مشارکت می‎شود، خاطرنشان کرد: تکمیل "تقاطع بردخون"، روشنایی "دویره-چاهکوتاه"، تعریض و بهسازی محور "محمدجمالی- شبانکاره"، "شیلدو به رستمی" و "شورکی" تنگستان، احداث راه "آبدان به کنارترشان"، "ملاسالمی" دیر و تعریض جاده "امامزاده شاهروبند" گناوه، "راهدار"، "امامزاده به سرمستان" شهرستان دیّر و "قصاب" جم نیز از سوی نفت مشارکت می شود.
دبیر کمیسیون ایمنی راههای بوشهر با تاکید بر اینکه مشارکت وزارت نفت در بهسازی محور سیراف- جم نیز مورد پیگیری است، تصریح کرد: به دلیل تردد ناوگان صنایع جنوب استان، این محور دچار نشست و چاله‎ هایی شده است.
وی یادآور شد: از محل منابع داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ‎ای کشور ۲۷۰ میلیارد تومان برای بهسازی محور سیراف- جم اختصاص یافته که تکافوی آن را نمی کند، از این رو پیگیر جذب مشارکت وزارت نفت برای تکمیل این پروژه هستیم.

 

شناسه خبر : 12523
تاریخ : 1402/8/30 11:16:56
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/2Z98JD
نویسنده خبر :
X

🔶سعاد نصاری
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 گوینده 
🔹 مدیر امور تدوین و صدا

🔹 مدیر امور اداری مالی تعاونی مسکن مهر (شماره 2 استان بوشهر)
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
برچسب ها #راهداری #حمل و نقل و جاده ای #وزارت نفت #توسعه راهها #استان بوشهر

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.