آخرین اخبار
💢مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد شهرستان دیر افتتاح شد
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر گفت: این مرکز به منظور توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیر راه اندازی شده است.

به گزارش نشریه دریاکنار به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، حسین درویشی در آئین افتتاح این مرکز اضافه کرد: دانشجویان در این مرکز از تجربیات و مشاوره های اساتید مجرب بهره گرفته و آینده شغلی آنان به نوعی هدایت و تضمین می شود.
وی با بیان اینکه به عنوان یک سازمان، خود را در بوته نقد قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که باید شیوه‌های آموزشی را تغییر دهیم چون هدف ما آموزش صرف نیست بلکه آموزش اثر پذیر است،افزود: با بررسی مدل‌های آموزشی کشور های سطح اول دنیا مدل کشور آلمان را برگزیدیم و بومی‌سازی کردیم زیرا در این کشور ضریب انطباق مدرک تحصیلی و شغل افراد ۹۲ درصد است که بالاترین ضریب آماری در سطح دنیا است و هدف ما نیز آموزش بر اساس نیاز جامعه و تامین شغل است.
درویشی اظهار کرد: فرایند کار ما بدون تعامل با دانشگاه بی معناست زیرا ۳۰ درصد مراجعان ما دانشجو هستند و وجود یک مرکز در دانشگاه باعث می شود تا دانشجو را مطابق با نیازها در مشاغل مختلف آموزش داده و با هدایت و حمایت از دانشجویان راه رسیدن به اشتغال را هموار سازیم.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیر با بیان اینکه افتتاح این مرکز در دانشگاه آزاد اسلامی دیر می تواند به ارتقای کیفی مهارت آموزی منجر شود، گفت: نباید اتفاقی که برای مدرک دانشگاهی در این کشور رخ داد برای گواهینامه های فنی و حرفه ای نیز رخ دهد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیر هم گفت: مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان با هدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی برپایه سه فرایند اصلی نیازسنجی مهارتی ، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و ارائه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان با همکاری مشترک دانشگاه آزاد دیر و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای شروع به کار می‌کند.
عبدالعزیز بحرانی  اظهار کرد: با تاسیس سایت‌ها و دفاتر مهارت آموزی در دانشگاه‌ها و آموزش مهارت‌های مختلف و کاربردی در زمان‌های مختلف، دانشجو به تناسب رشته تحصیلی، علاقه و توانمدی به یادگیری می پردازد و هنگام ورود به بازار کار یک دانش آموخته توانمند است نه یک دانشجوی تئوری محور از این رو براحتی و در کمترین زمان ممکن جذب بازار کار می‌شود.
وی تاکید کرد: باید نمونه این دفتر در سایر مراکز دانشگاهی تاسیس شود زیرا در سطح استان بوشهر صنایع بسیاری وجود دارد و باید دانشجویان منطبق با نیازهای جامعه و صنعت، آموزش دیده و در ارتباط با رشته تحصیلی خود وارد بازار کار شوند تا از رشد مشاغل کاذب در سطح شهرها جلوگیری شود.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/4lWvju
بالا