گلچینی از فرهیختگان عرصه اطلاع رسانی بوده که در توسعه آگاهی عمومی ایفای نقش می نمایند
اخبار فوری
آخرین اخبار
نشست رئیس کل دادگستری استان بوشهر با رئیس هیات بازرسان ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده مرزبانی استان بوشهر
مهدی مهرانگیز، رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست با رئیس هیات بازرسان ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده مرزبانی استان بوشهر اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از اولویت های استان بوشهر است که برای مقابله با این موضوع که ابعاد مختلفی نیز دارد مستلزم همکاری همه دستگاه های متولی است .

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای مرز های آبی زیادی است  گفت :  مرزبانی استان و نیروی انتظامی استان  تلاش های خوبی در  حوزه زمینی و دریایی جهت مقابله  با موضوع قاچاق در استان بوشهر داشته که قابل تقدیر است .
مهرانگیز با توصیه های لازم جهت حفظ سلامت و صیانت از مجموعه مرزبانی گفت :  دراین راستا مرزبانی استان با نظارت دادستان زمینه آموزش های لازم و به طور مستمر را در مد نظر قرار دهد و به همین منظور، دادستان یکی از قضات را جهت آموزش ضابطان در نظر بگیرد .

رئیس کل دادگستری استان در این نشست به نقش مردم ساحل نشین استان که نقش مهمی در حراست و حفاظت از مرز های این حوزه در کنار نیروهای مرزبانی با تعاملی سازنده اشاره داشت و گفت : زندگی مردم استان به نوعی با دریا و فعالیت ها در این زمینه گره خورده است و اکثر درآمد آنها از همین راه است که نیاز هست در این خصوص در کنار مردم بود و به آنها کمک کرد .

وی به  سفر لنجداران و میزان  ته لنجی در استان اشاره کرد و گفت : سفر اول با پیگیر هایی که  صورت گرفت  محقق شد که ان شاالله شاهد سفر های بعدی نیز باشیم ودر خصوص میزان ته لنجی نیز ارایه راه کار اساسی لازم است  که نگاه ویژه ایی می طلبد و اگر قرار هست طرحی یا قانونی تدوین شود ،می بایست با حضور استانداران ۴ استان در این قبیل مناطق درگیر این موضوع انجام شود که مسائل ومشکلات مردم این استان را از نزدیک لمس می کنند باشد . 

مهر انگیز در ادامه گفت : می توان ته لنجی ها  به نحوی ساماندهی کرد که هم پاره ای از مشکلات مردم و هم دولت  حل شود به طور مثال در مورد کالاهایی که در کشور دچار کمبود است و به تولید داخل نیز لطمه ای وارد نمی شود می توان از این طریق عمل کرد .

 
 
شناسه خبر : 12508
تاریخ : 1402/8/29 12:53:52
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/2RmVee
نویسنده خبر :
X

🔶سهیلا سلطانی
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  دانشگاه هرمزگان
🔹 لیسانس اقتصاد دانشگاه خلیج فارس
🔹 سردبیر  دریاکنار
🔹 کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوشهر
🔹 عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
 
برچسب ها #دادگستری #رئیس کل #ستاد کل #مهدی مهرانگیز #مرزبانی

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.