آخرین اخبار
نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار شد
به گزارش ردریاکنار، نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز با سعید جابری انصاری، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، تشکیل شد. سرپرست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز، در این نشست، با اشاره به اهمیت امربه معروف و نهی از منکر در جامعه گفت:مسائل فرهنگی یکی از مهمترین اولویت هایی است که باید از طریق این ستاد تصویب و اجرا شود.


سعید جابری انصاری، شناخت مصادیق معروف و منکر را در توسعه و ترویج فرهنگ احیای امر به معروف و نهی از منکر ضروری دانست و بر استفاده از تمام ظرفیت ها و ابزارهای فرهنگی و هنری در این زمینه تأکید کرد.
سرپرست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی البرز،در این جلسه که با اظهار نظر اعضاء این ستاد همراه بود، اظهار داشت: نو آوری و برنامه های فرهنگی و هنری در این زمینه باید مدنظر قرار گیرد و برجلسات برنامه ریزی با حضور هنرمندان و فرهنگیان جهت ارائه ایده های نو تاکید کرد.
وی همچنین، ایجاد فرهنگ امر به معروف را وظیفه همه دستگاه ها دانست و گفت: تلاش و همکاری دستگاه ها با این ستاد می تواند به برخی از بحران های اجتماعی و خلأ های موجود جامعه خاتمه دهد.
وی افزود: ایجاد روحیه مطالبه گری که برگرفته از فرهنگ اسلام و انقلاب است، باید برای همه مردم نهادینه شود
جابری انصاری افزود: اعضای این ستاد با عضویت نیروهای مومن و انقلابی طبق مقررات فعالیت دارند.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اشاره به اینکه روحیه بی‌تفاوتی مردم در جامعه درواقع بی‌توجهی به دین است گفت : درباره عوامل بی تفاوتی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر به جایگاه و نقش مردم در جامعه جهت نهادینه نمودن این دو فریضه بزرگ الهی و ارزش ها باز می گردد. جامعه بی تفاوت به امر به معروف و نهی از منکر بستری برای ترویج منکر و انحرافات بزرگ می شود .
وی ادامه داد: احیا و اجرای این واجب الهی با انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی و برگزاری کارگاه‌ها و جلسات معرفتی و بصیرتی با هدف گسترش آن صورت گیرد.
وی به اهمیت احساس تکلیف همگانی در قبال احیای این واجب الهی برای پیشگیری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی نیز تاکید کرد.
در این جلسه مقرر گردید تفاهم نامه ای جهت همکاری و استفاده از ظرفیت طرفین در این خصوص منعقد گردد.

نویسنده خبر : شبنم میرزایی وند
شناسه خبر : 1928
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/auXDPC

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
بالا