آخرین اخبار
💢نشست عملیاتی کردن سند چشم‌انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر برگزار شد
به منظور تدوین نقشه راه عملیاتی شدن سند چشم‌انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر نشست عملیاتی کردن این سند برگزار شد.

 این نشست با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور، مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه، نمایندگان صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، شهرداری و بوشهر سپاه امام صادق (ع) بوشهر برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: با توجه به تهیه و تدوین سند فعالیت‌های قرآنی در چشم‌انداز ۲۰ ساله، این سند می‌تواند تعیین کننده در اعتلای فرهنگ قرآنی در فضای استان بوده و مسلکی قوی برای رشد تخصصی امور قرآنی در استان ولایتمدار بوشهر باشد.

حجت‌الاسلام طاهری تصریح کرد: استان ولایتمدار بوشهر از دیرباز به‌عنوان یک استان قرآنی به شمار آمده است و در این باره دارای شکوه و عظمت عمومی و تخصصی در حوزه‌ی علوم و معارف قرآنی است که در سطح ملی و بین‌المللی داری اهمیت بسیار است.

وی ادامه داد: با عنایت به اینکه در آغاز ۵ ساله دوم این سند قرار داریم عدم اجرایی شدن مصوبات این سند در ۵ ساله اول و همچنین با توجه به بند اول صفحه ۹ سند که مصرح شده بود عملیاتی شدن این سند نیازمند تدوین نقشه راه است، جمعی از اساتید، صاحبنظران و پیشکسوتان قرآنی استان با احساس نیاز گرد هم آمدند و با تشکیل جلساتی در ۵ کارگروه (حفظ، قرائت، مفاهیم، تدبر، تفسیر و سبک زندگی قرآنی، برنامه‌های تبلیغی و ترویجی و حمایت و ساماندهی از مراکز قرآنی) برنامه‌هایی برای سال ۱۴۰۰ و همچنین ۵ ساله دوم مطابق با اهداف کلان سند تدوین کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر اظهار امیدواری کرد با استعانت از درگاه خداوند متعال و با اجرایی شدن این برنامه در سال‌های آتی، شاهد رشد و نهادینه شدن فرهنگ قرآنی و بالندگی روزافزون فعالیت‌های قرآنی در استان قرآنی بوشهر باشیم.

در پایان این نشست مصوب شد دستگاه اجرایی ضمن مطالعه متن سند چشم‌انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی استان و همچنین دفترچه زمزم وحی، که برنامه‌های عملیاتی این سند در سال ۱۴۰۰ و افق ۱۴۰۵ است، موارد پیشنهادی را با توجه به وظایف دستگاه خود، به اداره کل تبلیغات اسلامی ارسال کنند.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/HdYumz
بالا