آخرین اخبار
نعقاد حدود ۱۲ هزار قرارداد اجاره با کد رهگیری رایگان
ا معاون مسکن و ساختمان از نهایی شدن ثبت ۱۱ هزار و ۵۷۴ قرارداد اجاره با کد رهگیری رایگان در سامانه املاک و مستغلات بین موجران و مستاجران خبر داد

هادی عباسی‌اصل در خصوص وضعیت درج اطلاعات قراردادهای موجران و مستاجران در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور و دریافت کد رهگیری رایگان در این سامانه توضیح داد: این سامانه به صورت شبانه‌روزی و رایگان بستر ثبت قراردادهای اجاره را بین موجران و مستاجران فراهم کرده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور تعداد مراجعه کنندگان این سامانه ۲۱۶ هزار و ۴۹۹ نفر و تعداد کل قراردادهای ایجاد شده در این سامانه ۴۲ هزار و ۱۴۲ مورد است که تاکنون ۱۱ هزار و ۵۷۴ قرارداد در آن نهایی شده است.

عباسی‌اصل تصریح کرد: سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور که سوم خردادماه سال‌ جاری رونمایی شد این امکان را فراهم می‌کند تا موجران و مستاجران قرارداد خود را در سامانه ثبت کرده و کد رهگیری رایگان از این سامانه اخذ کنند.

براساس این گزارش، در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور امکان ثبت و استعلام قراردادهای ثبت‌شده برای قرارداد اجاره‌ای مسکن در حالت یک به یک (یک مالک شش دانگ به یک مستاجر) به صورت برخط فراهم شده است. موجر (صاحب ملک) و مستاجر می‌توانند قرارداد اجاره واحد مسکونی مورد اجاره خود را در این سامانه منعقد و پس از تایید دو شهد به صورت الکترونیکی با استفاده از پیامک رمز یکبار مصرف، کد رهگیری رایگان و نسخه الکترونیکی آن را دریافت کنند.

شناسه خبر : 9233
تاریخ : 1402/4/11 04:38:04
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/sQmBQv
نویسنده خبر :
X

🔶سهیلا سلطانی
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  دانشگاه هرمزگان
🔹 لیسانس اقتصاد دانشگاه خلیج فارس
🔹 سردبیر  دریاکنار
🔹 کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوشهر
🔹 عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
 
برچسب ها #قرارداد #اجاره #رهن #مستاجر #موجر #نشریه دریاکنار

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.