آخرین اخبار
💢نماز جمعه این هفته در هیچ یک از شهرهای استان بوشهر اقامه نمی‌شود‌
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه ‌جمعه استان بوشهر با اشاره به وضعیت قرمز و نارنجی شهرهای استان گفت: نماز جمعه فردا ۲۰ فروردین در هیچ یک از شهرهای ۱۵ گانه استان بوشهر اقامه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام یعقوب بهمیاری مصوبات ستاد مقابله با کرونا را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بر اساس رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تمام شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت قرمز «بسیار پرخطر» و نارنجی «پرخطر» قرار دارد و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا نماز جمعه در این وضعیت باید لغو شود.

وی، با اشاره به لغو نماز جمعه در شهرهای 25 گانه استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا، هر گونه مراسم دسته جمعی خلاف مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است که با توجه به حاکم بودن شرایط قرمز و نارنجی در شهرهای استان بر این اساس نماز جمعه فردا 20 فروردین برگزار نمی‌شود.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه ‌جمعه استان بوشهر با تاکید بر حفظ سلامتی آحاد جامعه تصریح کرد: در دین مبین اسلام حفظ سلامتی انسان‌ها واجب اعلام شده که در این راستا باید همگان ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا باید در حفظ سلامتی آحاد مردم جامعه و خانواده تلاش کنند.

بر اساس اعلام دبیر ستاد مدیریت بیماری کرونای استان بوشهر هم اکنون از 10 شهرستان این استان 8 شهرستان در وضعیت قرمز و 2 شهرستان در شرایط نارنجی است.

سعید کشمیری از افزایش بستری‌ها و مبتلایان کرونا در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تعداد مبتلایان از روزانه 50 تا 70 نفر به 600 نفر رسیده و بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر از 60 نفر در اسفند ماه گذشته، امروز به 280 نفر افزایش یافته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر تعداد مبتلایان شناسایی شده در استان تاکنون 26 هزار و 600 نفر اعلام کرد و گفت: فوتی‌های کرونایی استان بوشهر تاکنون 909 نفر و این درحالی است که اکنون از 41 بیمار در بخش بستری کرونایی استان بوشهر 16 نفر در شرایط حاد قرار دارند و با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بیشتری مبتلایان به کرونا با آغاز موج چهارم را ویروس جهش یافته دانست و تاکید کرد: اکنون این ویروس در همه نقاط وجود دارد و هیچکس از ابتلا به کرونا در امان نیست و تنها راه مصون ماندن از این بیماری رعایت پروتکل بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از دورهمی، سفر و مراسم تجمعی مانند عروسی و عزا است.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/cWRe5P
بالا