آخرین اخبار
💢پوشش بیمه محصولات کشاورزی در استان بوشهر ۱۶۷ درصد رشد یافت
مدیر صندوق بیمه کشاورزی استان بوشهر گفت: با استقبال خوب کشاورزان، پوشش بیمه محصولات استان در سالجاری نسبت به سال گذشته از نظر تعداد بیمه نامه حدود ۱۶۷ درصد رشد یافته است.

غلامعلی حسینی پناه  اظهار داشت: یکی از اصولی ترین و موثرترین ابزار برای حمایت کشاورزان و کاهش ریسک تولید محصولات کشاورزی در مقابل سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه که میتواند تداوم فعالیت و تولید را در مقابل مخاطره های پیش آمده ممکن نماید، بیمه محصولات کشاورزی است.
وی در ادامه اضافه کرد: سال گذشته برای نخستین بار بیمه پذیری محصولات سبزی و صیفی نیز اعلام شد که براین اساس ۲۰ درصد حق بیمه در این بخش را کشاورزان و ۸۰ درصد را دولت پرداخت می‌کند.
مدیرصندوق بیمه کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: میزان رشد بیمه شدگان محصولات کشاورزی نسبت به سال گذشته در باغات ۱۲۳ درصد، زراعی ۱۶۷۰ درصد، دامی ۴۳ درصد و گلخانه ای ۳۰۳ درصد بوده است.


حسینی پناه با اشاره به بیمه آتش سوزی نخیلات برای اولین بار در استان، گفت: باتوجه به اینکه درخت نخل همواره با تهدید آتش سوزی روبرو بوده به همین دلیل بیمه آتش سوزی نیز از امسال برای نخیلات استان تعریف شده است.
وی ادامه داد: ساختار مالی مناسب و پرداخت به موقع تعهدات صندوق بیمه محصولات کشاورزی در کوتاه ترین زمان ممکن باعث افزایش انگیزه نخلداران برای بیمه کردن نخیلات خود شده است.
مدیرصندوق بیمه کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال زراعی جاری از ۴۰ هزار هکتار سطح نخیلات این استان ۳۴هزار و ۳۳ هکتار زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفتند.
حسینی پناه اضافه کرد: سال گذشته ۲۴هزار و ۳۸۷ هکتار از نخیلات استان بوشهر بیمه و ۲۵۷ میلیارد و ۱۰۳ میلیون ریال غرامت نیز بابت خسارت‌های وارده به نخلداران پرداخت شد.
مدیرصندوق بیمه کشاورزی استان بوشهر یادآور شد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی از طرح‌های گلخانه‌ و پرورش ماهی در قفس در بخش سازه و محصول به واسطه اینکه طرح‌های نوپایی هستند حمایت می‌کند که در این راستا پنج هکتار در بخش سازه‌های ماهی در قفس و ۱۶ هکتار در بخش گلخانه‌ها بیمه شده اند.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/6mook8
بالا