گلچینی از فرهیختگان عرصه اطلاع رسانی بوده که در توسعه آگاهی عمومی ایفای نقش می نمایند
اخبار فوری
آخرین اخبار
آموزش و پرورش شهرستان تنگستان پایین ترین درجه در میان شهرستانها و یکی از ضعیف ترین دوره ها در سده اخیر

مخاطبین گرامی ،هم شهرستانی های عزیز: لطفا کمی به فکر آینده فرزندان خود در این دیار   باشید.
آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌های مهم در هر شهر است که به رشد و بالندگی آن منطقه کمک می کند و بر عکس آن می تواند یک شهر و منطقه را دچار افت  تحصیلی  نموده  و  به افول برساند  
امروز وقتی به سیستم مدیریتی آموزش وپرورش شهرستان تنگستان نگاه می کنیم متأسفانه در همه ابعادضعف های فراوانی مشاهده  می شود که موجب عقب ماندگی شدید این شهرستان نسبت به سایر مناطق استان و کشور شده است که نمونه های کوچکی از آن در سال تحصیلی جدید به وضوح مشهود می باشد.
نحوه انتخاب،توزیع و فروش لباس فرم مدارس که‌ به‌ بدترین شکل ممکن انجام وموجب نارضایتی عمومی، خصوصا اوليا دانش آموزان گردید وتاکنون که به اواخر مهرماه رسیده ایم برخی دانش آموزان از لباس فرم محروم بوده وعلیرغم ادعاهای مدیریت آموزش وپرورش بی کیفیت ترین پارچه،بدترین رنگ انتخاب شده وبه دلیل عدم برگزاری مناقصه (بالاترین قیمت ممکن)  وبا بدترین شیوه توزیع انجام شده است.
درزمینه توزیع کتب درسی نیز برخلاف جدول زمان بندی توزیع وزارتی کتب درسی،  دیر تر از سایر مناطق استان شروع شده و تاکنون تعداد زیادی ازدانش آموزان کتب درسی را دریافت نننموده اند،ضمن اینکه هزینه منگنه و ایاب و ذهاب کتب ، بالاترین نرخ از اولیا دریافت شده که در دور ترین نقاط استان مانند جم و کنگان که هزینه ایاب وذهاب بالاتری دارند تقریبا نصف این هزینه دریافت شده است .(ضمن اینکه طبق شیوه نامه وزارتی دریافت هرگونه وجه  بیشتر از بهای کتب درسی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد).
 بالاترین انتقال نیروی انسانی خروجی (حدود۲۸نفر)و کمترین انتقالی ورودی(۸نفر)در سال تحصیلی گذشته و امسال نیز با وجود کمبود شدید نیروی تخصصی تعداد زیادی نیرو در رشته های ریاضی ،زبان انگلیسی، ادبیات، معارف اسلامی،علوم اجتماعی و... از شهرستان منتقل شده که باعث خالی شدن مدارس از نیروی تخصصی دبیر و آموزگار شده و اکنون که اواخر مهرماه می باشد در بسیاری از مدارس در اکثر رشته ها خصوصا رشته های مذکور دبیر و آموزگار ندارند و حتی برای برخی از مدارس تاکنون مدیر نیز تعیین نشده است .
عقب ماندگی شهرستان نسبت به سایر مناطق استان در اکثر طرح ها و فعالیت های آموزش وپرورش مانند رتبه بندی فرهنگیان،صدورابلاغ ،کلاس بندی مدارس و.... که تذکرات مکرر اداره کل آموزش و پرورش  استان به این مدیریت مستند و شاهد ماجراست .
سر در گمی و نارضایتی اکثر ارباب رجوعان در مراجعه به واحد های اداری به دلیل عدم کنترل مدیر بر پرسنل و مجموعه و....
صدور ابلاغ های صوری و غیر واقعی در سال تحصیلی گذشته که امکان سرایت این موضوع به سال تحصیلی جدید را دارد و تذکرات مکرر اداره کل را در این زمینه به همراه داشته است.
بکار گیری نیروهایی که اصلا جزو نیروهای رسمی ،پیمانی،حق التدریس ،خرید خدمات و.... آموزش وپرورش نبوده در کلاس های درس و پرداخت  حق الزحمه  به آنان که ممنوع بوده (که برخی از بستگان درجه یک مدیر آموزش وپرورش  می باشد .)
عدم رعایت پرستیژ و شخصیت مدیریتی و بکار بردن الفاظ و انجام حرکات خارج از شان مدیریتی به اذعان اکثر همکاران فرهنگی و مراجعان به مدیریت توسط مدیر یت  .
عدم توجه و تکریم بازنشستگان در زمینه ‌های مختلف که با وجود کمبود نیروی تدریس در شهرستان حاضر به تدریس در این شهرستان نشده و در شهرستان ها و مناطق دیگر استان مشغول تدریس شده اند ،در صورتی که دانش آموزان این شهرستان از وجود این نیروهای با تجربه و متخصص محروم می‌گردند.
 
 اختصاص مینی بوس اداری به کارگران شرکت صدرا با کمترین قراردادو استفاده از نیروی راننده غیر قانونی که ابلاغ راننده اداری ندارد و هرگونه حادثه در این زمینه عواقب ناگواری را به همراه دارد .

حذف نیروهای تاثیر گزار که  برای منطقه زحمات زیادی در جهت آموزش و پرورش و جذب بودجه و...داشته اند به دلایل مختلف و عدم رعایت اخلاق مداری در ارکان مهمترین دستگاه شهرستان که در حال حاضر به ضعیف ترین شکل رسیده است 
گوشه ای از این گزارشات درد آور که  آموزش و پروش را از مسائل  تربيتي و پرورشی و علمی خارج نموده  و با  این وضعیت  ناگوار اقتصادی خانواده ها، بیشتر به بنگاه تجاری و معاملاتی نزدیک کرده 
حال وظیفه خود شهروندان  است که بر اساس آیه شریفه  «إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ» که مصداق قرآنی فرهنگ عمومی است اقدام نمایند و سکوت در این باره شاید ضربه ای هولناک برای آینده فرزندانمان باشد که قابل جبران نخواهد بود