آخرین اخبار
اعمال تعرفه آب شیرین تولیدی بخش خصوصی در قبوض آب مصرفی

درخواست از نمایندگان محترم دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی در استان و‌ جناب اقای استاندار نماینده محترم دولت در استان در رابطه با مصوبه هیئت دولت در خصوص اعمال تعرفه اب شیرین تولیدی بخش خصوصی در قبوض اب مصرفی شهرهایی که اب مورد نیازشان از طریق اب شیرینکن تامین میگردد.

جناب اقای استاندار و نمایندگان آتی مجلس شورای اسلامی در استان، نمیدانم ایا خبر دارید که اب و فاضلاب با استناد به مصوبه هیئت دولت نسبت به اخذ هزینه تولید اب شیرینکن در شهرهایی که دارای اب شیرینکن است اقدام نموده است. ان هم از بخشهای مانند تولیدی و اشتغال زایی و کسبه که شما همیشه فریاد حمایت از اینها را میزنید !!!!! 
چطور انتظار دارید با افزایش هزینه های تولید و زندگی در بوشهر، سرمایه گذارها را ترغیب به سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در این استان نمایید؟ اینگونه میخواهید موجب رونق اقتصاد استان بوشهر شوید !!!!!
ما شهروندان بوشهری میدانیم استان بوشهر دارای منابع اب شیرین بسیار بسیار ناچیز و بهتر است بگوییم فاقد منابع اب شیرین است و البته از طرفی هم میدانیم که استانمان دارای منابع گاز، نفت، محصولات پتروشیمی، اسکله های بنادر و دریانوردی و …… که در ایجاد درامد و ارزاوری برای کشور نقش بسیار مهمی ایفا میکند. 
حال جای سوال است که چرا ما بوشهریها برای نداشتن اب شرب که وظیفه تامین ان برای شهروندان بر عهده دولت است، میباید هزینه تولید اب شیرینکن بخش خصوصی را با تصویب مصوبه ایی توسط هیئت دولت پرداخت کنیم؟ 
 ایا استانهای دیگر نیز مانند ما شهروندان بوشهر، برای نداشته های استانشان متحمل اینگونه هزینه ها هستند؟
ایا شهروندان دیگر مناطق کشور بابت داشته هایی که از طریق استان بوشهر تامین میگردد به بوشهر هزینه ایی می دهند؟
مگر در اخبار و تبلیغات آئین کلنگ زنی و افتتاح پروژه های اب شیرینکن، اعلام نمیکردید هزینه این پروژه ها توسط دولت (وزارت نیرو) از طریق خرید تضمینی اب تامین میگردد، پس چرا حال باید این هزینه ها یا قسمتی از آن را ما شهروندان در این شرایط اقتصادی جامعه پرداخت کنیم؟
مگر منابع درامدی استان بوشهر برای دولت‌ کافی نیست که مجدد از ما شهروندان ساکن در این منطقه محروم، انتظار دارند حتی قسمتی از هزینه تولید اب شیرینکن بخش خصوصی را نیز پرداخت کنیم؟
البته اگر در مصوبه هیئت دولت محل هزینه کرد و سازمان نظارتی آن مشخص و تعیین شده بود (به طور‌ مثال ابفا ملزم بود مبالغ اخذ شده بر اساس این مصوبه را فقط در اصلاح زیر ساختهای شبکه ابرسانی شهرها و یا حذف جیره بندی اب یا غیره هزینه نماید) ما شهروندان گلایه ایی نداشتیم……
ولی متاسفانه امان از رفتارها و تصمیمات بی هدف و بدون برنامه مسئولین در این استان که هر بار که به دیگر استانها سفر و تغییرات استانهای دیگر را میبینیم، متوجه عملکرد مدیران و نمایندگان استانمان می شویم. 

در پایان انتظار داریم نمایندگان محترم جدید استان و استاندار محترم با حساسیت بیشتری نسبت به بررسی اثرات اعمال اینگونه مصوبه ها بر زندگی شهروندان هم استانی اقدام نمایند و درخواست ملغی شدن این مصوبه را از مجری و‌ متولیان ان را اعلام نمایند.