آخرین اخبار
💢انجام فرآیند ترخیص 37 هزار تن کالای اساسی از گمرک بوشهر
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از ترخیص قطعی حدود 6 هزار تن کالای اساسی از گمرک بوشهر از ابتدای سال جاری و تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد.

بهروز قره‌بیگی صبح امروز از ترخیص قطعی حدود ۶ هزار تن کالای اساسی از گمرک بوشهر از ابتدای سال جاری و تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و اظهارداشت: بیشترین حجم کالاهای اساسی ترخیص شده از گمرک بوشهر به ترتیب شامل عدس، چای، ذرت، روغن، بادام زمینی، تخمه آفتابگردان، لاستیک، لوازم کشاورزی و ملزومات پزشکی بوده است. 

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر به انجام فرآیند ترخیص ۳۱ هزار تن برنج از گمرک بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: کشتی حامل ۳۱ هزار تن برنج خوراکی که طی هفته گذشته در گمرک بوشهر پهلوگیری نموده است با ارائه خدمات شبانه روزی گمرک بوشهر، گمرک منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر و انبار اختصاصی تحت کلید گمرک واقع در چغادک بخشی از کالا به انبار اختصاصی شرکت بازرگانی دولتی و بخشی نیز به انبارهای گمرک منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر منتقل شد تا متعاقباً تشریفات ترخیص قطعی صورت پذیرد. 

قره‌بیگی همچنین به آمار تجارت استان در دو ماهه امسال اشاره کرد و گفت: طی این مدت حجم صادارت استان با احتساب میعانات گازی چهار میلیون و ۲۸۵ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۳۰۶ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۵ درصد و از نظر ارزش ۵۹ درصد افزایش داشته است. 

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر اضافه کرد: همچنین طی مدت یاد شده حدود ۵۳ هزار تن کالا به ارزش ۱۴۹ میلیون و ۴۱۱ هزار دلار از گمرکات استان بوشهر ترخیص و  وارد کشور شده است.

وی اضافه کرد: همچنین درآمد گمرکات استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد افزایش داشته است.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/PYS3Kj
بالا