آخرین اخبار
💢تلاش برای مهار آتش در ارتفاعات دشتستان
تلاش نیرو‌های آتش نشان و امدادی برای مهار آتش سوزی در ارتفاعات بخش ارم شهرستان دشتستان ادامه دارد.

بخشدار ارم گفت: فعلا آتش مهار شده، ولی هر لحظه بیم آن می‌رود که با وزش باد دوباره شروع شود. نیرو‌های مردمی و بسیجیان و امدادی در منطقه در حالت آماده باش هستند.

بهرام نژاد افزود: امداد رسانی هوایی هم برای خاموش کردن آتش در کوه‌های بخش ارم شهرستان دشتستان ادامه دارد.

شنبه ۱۸ اردیبهشت ساعت ۶ صبح خبر آتش‌سوزی در منطقه لَردِه در ارتفاعات گیسکان که در بخش ارم و شرق شهرستان دشتستان قرار دارد به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر اعلام شد و پس از آن گروه‌های یگان حفاظت و مردم برای خاموش کردن آتش به این منطقه سخت‌گذر رفتند.

افزون بر دشواری مسیر، وزش باد هم خاموش کردن آتش را با سختی رو به رو کرد. بعدازظهر دیروز بالگرد هلال احمر هم برای انتقال نیرو و مواد غذایی به پرواز درآمد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرگفت: دیروز نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان‌های دشتستان، دشتی، تنگستان و گناوه به همراه گروه‌های مردمی در خاموش کردن آتش مشارکت داشتند، اما امروز یگان حفاظت دیگر شهرستان‌ها نیز به این گروه ملحق خواهند شد.

غلامرضا منتظری ادامه داد: پس از درخواستی که از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و وزارت دفاع داشتیم، عصر دیروز بالگرد هلال احمر استان بوشهر برای انتقال نیرو و مواد غذایی به پرواز درآمد و با انجام چهار سورتی پرواز نیرو‌های امدادی و مواد غذایی را به محل حادثه رساند.

او گفت: دیروز ۴۰ نیروی امدادی و ۵۰ نیروی مردمی در منطقه بودند و برای خاموش کردن آتش با استفاده از دمنده، آتش کوب و شاخ و برگ تلاش می‌کردند که پس از تاریکی هوا دست از کار کشیدند، اما با روشن شدن هوا، امروز عملیات مهار آتش را از سر گرفتند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بیان کرد: با توجه به اینکه آتش گسترده است و محل حادثه مرتفع و سخت‌گذر است، درخواست بالگرد آبپاش هم داده‌ایم.

منتظری عنوان کرد: در این منطقه درختان بادام کوهی وجود دارند و گیاهان علوفه‌ای یکساله که اکنون خشک شده‌اند.

او گفت: هنوز سند برای تعیین علت حادثه در دست نداریم، اما در چنین حوادثی به طور معمول علت انسانی دخیل است.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/a1lcD7
بالا