آخرین اخبار
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در بوشهر عنوان کرد: توسعه انس و تدبر در قرآن و گفتمان‌سازی مفاهیم پایه قرآنی بین عموم مردم دو مأموریت اساسی سازمان دارالقرآن الکریم هستند
حجت‌الاسلام تقی‌زاده در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر توسعه انس و تدبر در قرآن و گفتمان‌سازی مفاهیم پایه قرآنی بین عموم مردم را دو مأموریت اساسی سازمان دارالقرآن الکریم عنوان کرد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، 24 آبان 1402 در دیدار با آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به معرفی سازمان دارالقرآن و ظرفیت‌ها و مأموریت‌های آن پرداخت.
حجت‌الاسلام علی تقی‌زاده با اشاره به ظرفیت‌های فراوان حاکمیتی قرآن و عدم استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها بر لزوم پرداختن به معارف عمیق و غنی قرآنی تأکید کرد.
وی در این دیدار به توضیح و تبیین دو مأموریت اساسی سازمان در «گسترش آموزش معارف قرآن جهت توسعه انس و تدبر در قرآن» و «گفتمان‌سازی مفاهیم پایه قرآنی بین عموم مردم» پرداخت.
مشاور رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در ادامه سخنان خود افزود:‌ تهیه آئین‌نامه‌های دوره‌های آموزش تدبر و تربیت مربی و مدرس تدبر، برگزاری پویش‌های ملی گفتمان‌سازی و حفظ موضوعی مستورا، محوریت دادن به علمای قرآنی در فعالیت‌های قرآنی استان‌ها، ارتقاء برنامه‌های قرآنی حوزه علمیه، برنامه‌های تلویزیونی قرآنی را از جمله اقداماتی دانست که در این چند ماه در دستور کار سازمان قرار گرفته است.
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت بالای شورای توسعه فرهنگ قرآنی، در مورد فرآیند انتقال شورای توسعه به سازمان تبلیغات اسلامی توضیحاتی ارائه داد.
حجت‌الاسلام تقی‌زاده تصریح کرد: شورای توسعه در استان بوشهر به دلیل هم‌افزایی خوب مسؤولان این استان، جایگاه ویژه‌ای دارد و ما به دنبال ارتقاء این جایگاه هستیم.

 
شناسه خبر : 12419
تاریخ : 1402/8/24 15:37:04
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/aiN2Vw
نویسنده خبر :
X

🔶سهیلا سلطانی
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 کارشناسی ارشد مدیریت دولتی  دانشگاه هرمزگان
🔹 لیسانس اقتصاد دانشگاه خلیج فارس
🔹 سردبیر  دریاکنار
🔹 کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوشهر
🔹 عضو صندوق هنر وزارت ارشاد
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

 
 
برچسب ها #دارالقرآن #سازمان #تقی‌زاده

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.