آخرین اخبار
💢مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) و قیام 15 خرداد با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردمی در جوار شهدای گمنام شهرآبدان برگزار شد
حجت الاسلام محمود کارگر در این مراسم با اشاره به توجه امام خمینی(ره) به جایگاه مردم از طریق انتخابات اظهار داشت : امروز جریانی که در سایه سکوت، انتخابات را تحریم می کند، خط و فکر امام را تحریف می کند. اگر امام امروز بود، آیا در انتخابات می کرد یا نه؟ کسانی که انتخابات را تحریم می کنند، در خط و زمین دشمن بازی می کنند. تکلیف ما را امام خامنه ای امروز مشخص نمودند؛ همه ما وظیفه داریم که دیگران را قانع کنیم که در انتخابات شرکت کنند. باید از این فرصت عظیم انتخابات استفاده کنیم و مدیران ناکارآمد را رد بکنیم و مدیران جوان، کارآمد و انقلابی را انتخاب کنیم.
امام جمعه آبدان افزود: امام را باید در دو حوزه تاثیر پذیری و تاثیر گذاری شناخت. در حوزه تاثیر پذیری و تربیتی متاثر از اجداد مبارز و شهیدش بوده است. وی ضمن اشاره به تاریخ مبارزاتی اجداد امام خمینی(ره) افزودند: نه تنها این امام بزرگوار که اجداد او نیز همواره با ظلم و استکبار در حال مبارزه بودند و در این مسیر سختی های زیادی را تحمل کردند. به طوری که پس از مهاجرت یکی از اجداد امام از نیشابوربه هند و پس از آن مهاجرت جد ایشان به نجف، به درخواست مردم خمین، پدر امام خمینی به این شهر هجرت کردند و در مبارزه با خوانین ظالم زمان خود به شهادت رسیدند. حجت الاسلام و المسلمین کارگر در ادامه گفتند: در حوزه تاثیر گذاری، ملت ایران را از یک سو و از سوی دیگر ملت های جهان را در برابر استکبار مبارز پرورش دادند. امثال جریان های مقاومت در لبنان، عراق، افغانستان و سایر بلاد اسلامی به دست مردم مستضعف ایجاد شده است نه به دست دولت هایی که مردم خود را فراموش کردند. امام جمعه آبدان در بخش دیگری از سخنان خود گفتند: امام خمینی در چنین محیط مبارزاتی و در کنار عالمان بزرگی همچون آیت الله بروجردی پرورش می یابد؛ به طوری که وقتی در جوانی حامل پیام این استاد بزرگوار خود به شاه می شوند، در هنگام ورود به کاخ، حاضر نیستند از خودروی خود پیاده شوند و با خودروری تشریفاتی کاخ به داخل بروند. امروز تشریفات در بین مسئولین ما به جایی رسیده که کاندیدای ریاست جمهوری هم باید با خودروی ویژه تشریفات جابجا شوند، اما کاندیدایی که انقلابی هستند و فهم صحیح از امام دارند با خودروی خود می روند. ما اینگونه مسئولینی باید انتخاب کنیم.
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/0Adzeo
بالا