آخرین اخبار
💢کمیته‌های ویژه برای تسریع در اجرای آب‌شیرین کن‌های بوشهر تشکیل می‌شود
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور : برای تسریع در تکمیل طرح‎های آب شیرین‌کن استان بوشهر هفته آینده کمیته‌های ویژه تخصصی تشکیل و راهکار‌های لازم ارائه می‌شود.

حمیدرضا جانباز در ارتباط تصویری با مسئولان استان بوشهر با تاکید بر تسریع در تکمیل طرح‌های آب‌شیرین‌کن در این استان بیان کرد: از تمام ظرفیت‌ها برای تکمیل طرح آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر و ۲۸ هزار مترمکعب جم استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از آب آشامیدنی استان‌های ساحلی از طریق شیرین‌سازی آب دریا تامین می‌شود، ادامه داد: این طرح‌ها در چهار سال گذشته تسریع یافته است و امسال بخش عمده‌ای ازطرح‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر وارد مدار تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: برای تسریع در تکمیل طرح‎های آب شیرین‌کن در شهر‌های مختلف استان بوشهر هفته آینده کمیته‌های ویژه تخصصی تشکیل و راهکار‌های لازم ارائه می‌شود.

جانباز با قدردانی از توجه استاندار بوشهر به اجرای طرح‌های آبرسانی و تلاش مدیرعامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر برای اجرای این طرح‌ها، عنوان کرد: تلاش می‌شود اعتبار مورد نیاز پروژه‌ها از محل تسهیلات بانکی تامین شود.

استاندار بوشهر هم گفت: برای گذر از تابستان گرم پیش‌رو طرح‌های مهم آبرسانی در شهر‌ها و روستا‌های استان بوشهر در حال اجرا است.

عبدالکریم گراوند پس از برشمردن طرح‌های آب‌شیرین‌کن در شهر‌ها و روستا‌های استان به آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر اشاره کرد و افزود: قرار بود یک سوم ظرفیت این طرح سه ماه نخست امسال وارد چرخه تولید و باید برای تحقق این مهم تلاش شود.

وی با اشاره به کاهش بارش بارندگی و تاثیر آن در منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر، ادامه داد: بخشی از منابع تامین آب آشامیدنی این استان وابسته به رودخانه و چشمه‌های استان فارس است که کاهش بارندگی در میزان آبدهی آن‌ها اثر گذاشته است.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع در راه‌اندازی طرح‌های آب‌شیرین‌کن استان، بیان کرد: انتظار داریم طرح‌های آب‌شیرین‌کن بر اساس وعده داده شده تکمیل شوند.

گراوند، راه‌اندازی بخشی از ظرفیت‌های آب شیرین‌کن بوشهر و سیراف - جم را در فصل تابستان ضروری خواند و گفت: خطوط انتقال برق این طرح در حال اجرا است و بر اساس برنامه تعیین شده تکمیل می‌شود.

او با اشاره به نقش طرح آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر و ۲۸ هزار متر مکعب سیراف جم در گذر از بحران تابستان، افزود: باید از همه ظرفیت‌ها برای راه‌اندازی این طرح‌ها استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم گفت: در شرایط سخت بودجه‌ای، کرونایی و تحریمی توجه ویژه‌ای برای حل مشکلات آبرسانی و اجرای طرح‌های مختلف از جمله نوسازی و توسعه شبکه‌های آبرسانی شده است.

عبدالحمید حمزه‌پور از افزایش دو برابری ظرفیت تولید از تأسیسات آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تولید آب از طرح‌های آب‌شیرین‌کن که سال ۱۳۹۷ روزانه ۲۰ هزار مترمکعب بود، با اجرای طرح توسعه اکنون به ۴۰ هزار مترمکعب رسیده است.

او افزود: با تکمیل طرح‌های آب‌شیرین‌کن در دست اجرا در شهر‌ها و روستا‌های استان بوشهر ظرفیت شیرین سازی آب دریا به ۱۴۰ هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه وابستگی استان بوشهر به استان‌های دیگر در تامین آب آشامیدنی ۹۰ درصد است، ادامه داد: با تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های آب‌شیرین‌کن این میزان به ۶۰ درصد کاهش می‌یابد.

او، آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر را از طرح‌های مهم این استان دانست و بیان کرد: این طرح براساس برنامه زمانبندی قرار بود در مدت ۱۸ ماه تکمیل شود که به علت برخی موانع زمان راه اندازی آن امسال تعیین شده و بخش نخست آن قرار است در فصل تابستان وارد چرخه تولید شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر پیشرفت این طرح را مطلوب دانست و عنوان کرد: از ۸ کیلومتر خط انتقال این طرح ۶ کیلومتر تکمیل شده است و تا اردیبهشت طرح برق‌رسانی آن هم تکمیل می‌شود.

او به آب شیرین‌کن ۲۸ هزار متر مکعبی سیراف - جم نیز اشاره کرد و افزود: باید برای راه‌اندازی این طرح از همه ظرفیت‌ها استفاده شود، زیرا می‌تواند در تامین آب آشامیدنی، شهرستان جم را متحول کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تاکید کرد: بر اساس قول سرمایه‌گذار، تابستان بخشی از این طرح وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

حمزه‌پور همچنین با اشاره به بخش ۴ آب شیرین‌کن بوشهر، گفت: این طرح ۱۷ هزار مترمکعب دارد که بخش نخست آن به ظرفیت ۷ هزار مترمکعب تابستان وارد چرخه تولید می‌شود.

لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/HlAj4h
بالا