آخرین اخبار
اقدام صورت گرفته برای درختان ورودی پارک مادر بوشهر به منزله هرس نیست/ سبک سازی تنه درختان ورودی پارک برای انتقال آنها به فضای مناسب
پیرو کلیپ منتشر شده با مضمون هرس غیراصولی درختان ورودی پارک مادر، به اطلاع می‌رساند قطع شاخ و برگ این درختان با هدف هرس نبوده بلکه این کار برای سبک‌سازی تنه درختان و انتقال آن به فضایی مناسب‌تر است.
 
 
به گزارش واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر، بالا آمدن ریشه درختان کنوکارپوس در ورودی پارک مادر شهر بوشهر در چندین مورد منجر به ایجاد حادثه برای شهروندان شده بود که قرار شد این درختان در کمترین زمان ممکن سبک‌سازی و به مکان دیگری منتقل شوند. در ورود پارک نیز پس از بهسازی و تسطیح کامل پیاده رو نسبت به کاشت گونه‌های جایگزین و متناسب با شرایط آب و هوایی شهر بوشهر اقدام خواهد شد.
در راستای حفاظت از فضای سبز شهری، قطع درخت خط قرمز شهرداری بوده و هیچ درختی قطع و خشکانده نخواهد شد و تنها در شرایط اضطرار مانند پارک مادر، نسبت به سبک‌سازی تنه و کاشت آن در محیط دیگری اقدام خواهد شد.
در این راستا ضمن قدردانی از شهروندان مطالبه‌گر و دغدغه‌مند نسبت به مسائل توسعه‌ شهری در بوشهر، انتظار می‌رود در چنین مواردی قبل از هرگونه پیش‌داوری، هدف از اقدام صورت گرفته را جویا و در صورت قانع نشدن، اقدام به اطلاع‌رسانی کنند تا تلاش و زحمات شبانه روزی کارگران زحمتکش شهرداری زیر سوال نرود‌.
در پایان، ضمن عذرخواهی و دلجویی از شهروند مطالبه‌گر بوشهری به‌خاطر رفتار نامناسب کارگر فضای سبز، تاکید می‌شود که شهرداری بندر بوشهر همواره با آغوشی باز پذیرای انتقادات و پشنهادات دلسوازنه شهروندان و به‌ویژه مطالبه‌گران است و اعتقاد دارد که توسعه و پیشرفت شهری هیچگاه بدون بهره‌گیری از خرد جمعی محقق نخواهد شد.
 
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر
نویسنده خبر : آیدا عالی پور
شناسه خبر : 1900
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/ASMZwI

نظرات

0
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
بالا