آخرین اخبار
حمله تند وزارت ارشاد به معاون امنیتی سیاسی استانداری اصفهان: مگر قانون می‌خواهد که کسی بیاید روی صحنه و نوازندگی کند؟!
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره سخنان اخیر معاون امنیتی استاندار اصفهان که بار دیگر در پی لغو کنسرت علیرضا قربانی به دلیل حضور نوازنده زن مطرح شده بود، موضع گیری کرد و گفت: اینکه سلیقه خود را به عنوان قانون اعمال کنیم، کار شایسته‌ای نیست.

محمود سالاری ضمن تشریح موضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این رابطه به ایسنا گفت: من همان زمان نیز از آقای قربانی عذرخواهی کردم. عذرخواهی من موضع ما بود؛ موضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. در شهری که یکی از قدیمی‌ترین هنرستان‌های موسیقی دختران وجود دارد و هر ساله تقاضای حضور در این هنرستان افزایش پیدا می‌کند، اینکه سلیقه خود را به عنوان قانون اعمال کنیم، کار شایسته‌ای نیست. 

در بیانیه قدیمی‌تر نیز آمده بود که این موجب وهن و توهین است که من این را متوجه نشدم که چه وهن یا توهینی است.

 مبنای این حرف چیست؟ ضمن اینکه ایشان گفته بودند اگر قانونی هست به من اعلام کنید؛ این یعنی چه؟! قانونی که شما گذاشتید، نو است. مگر قانون می‌خواهد که کسی بیاید روی صحنه و نوازندگی کند؟ 

قانون به ما می‌گوید عفت عمومی، حجاب و شأن مخاطب باید رعایت شود؛ این مسائل قانون دارد و آیین نامه تخلفات ما نیز موجود است. 

در همین راستا اجرایی که تخلف داشته باشد اول در آیین نامه تخلفات استان و جلسه تجدید نظر استان تهران بررسی خواهد شد.

سالاری افزود: همین گروه در شهر کرد و یزد اجرا کرده بود و تخلفی گزارش نشده بود. اینکه اصفهان برای اعمال سلیقه شخصی دنبال واژه می‌گردد و مسائلی را مطرح می‌کند به نظرم محلی از اعتنا ندارد و دوستان ما در اصفهان بهتر است، برگردند و به قانون عمل کنند تا این سلیقه خود را به عنوان دیانت و عرف اعمال کنند؛ دیانت را وسط نیاوریم، به نظر من این حرف‌ها شایسته نیست و از مقامی سیاسی امنیتی این چنین گفت‌وگوها مقداری ناپذیرفتنی است.

او اظهار کرد: همان زمان پیگیری کردیم قرار شد آقای قربانی در اصفهان اجرا داشته باشند اما چون با اجرا ایشان در استان دیگری تلاقی کرد این امکان فراهم نشد؛ در زمان مناسب دیگری در اصفهان اجرا خواهند داشت. 

سالاری در پاسخ به اینکه درباره مسائل مشابه در برگزاری کنسرت های دیگر در این استان نیز پیگیری های لازم را انجام خواهد شد یا خیر گفت: به اندازه‌ای که زورمان برسد پیگیری انجام خواهیم داد. او در پاسخ به اینکه آیا زور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این موضوع خواهد رسید یا خیر؟ گفت: خدا کند که برسد!

شناسه خبر : 12476
تاریخ : 1402/8/28 09:50:33
لینک خبر :  https://daryaaknar.ir/sl/TzURpN
نویسنده خبر :
X

🔶سعاد نصاری
🔹 روزنامه نگار | مدرس
🔹 گوینده 
🔹 مدیر امور تدوین و صدا

🔹 مدیر امور اداری مالی تعاونی مسکن مهر (شماره 2 استان بوشهر)
🔹 عضو هیات موسس انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران استان بوشهر

برچسب ها #وزارت ارشاد #معاون امنیتی سیاسی استانداری اصفهان #لغو کنسرت #علیرضا قربانی #نوازنده زن

نظرات

2
دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد. پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
  • محمدی
    2 هفته قبل

    عجبا!!! یعنی یک وزارتخانه زورش به معاون استانداری یک استان نمی رسد!!؟؟ پس حتما خلع قانونی وجود دارد یا اینکه دوستان از قوانین بی خبرند! ولا قانون مثل وزارت خانه نیست دستورش برای همه لازم الاجرا هست. البته در شهر ما که یک اداره زورش می چربد و می تواند هر نشریه ای که انتقاد کند را تنبیه نماید. نمی دانم والا..

  • سامان سامانی
    2 هفته قبل

    زمانی دراین کشورحکومت ملوکاطوایفی بود هرخانی والی هرناحیه حکومت خاص خودش راداشت الان ازآن هم بدترشده طوری یک مسئول چه رسمی چه رسمی خودش کارسه قوه راانام می دهدخودش وضع میکندخودش قانون تعین میکندوخودش هم حکم صادرودرجااجرامیکندنانندآنچه درقشم واصفهان‌رخ داد